عضو کمیته برنامه و بودجه شورای شهر

هزینه کرد اربعین قانونی نیست/ نگران عمل به سوگند برقراری انضباط مالی در شهرداری هستیم

هزینه کرد اربعین قانونی نیست/ نگران عمل به سوگند برقراری انضباط مالی در شهرداری هستیم
حسن رسولی در مورد هزینه کرد اربعین ۹۵ گفت: وزیر کشور قائم مقام شورا نیست.اگر می خواهند هزینه ای در اربعین شود خودشان پرداخت کنند.نگران عمل به سوگند برقراری انضباط مالی هستیم و هزینه کرد اربعین طبق قانون شهرداری ها بر خلاف قانون است.
يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: ۴۱۱۸
Share

اسکان نيوز:  امروز اعضای شورای شهر تهران ری و تجریش در واکنش به گزارش مجتبی عبدالهی  معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران در مورد هزینه کرد اربعین ۹۵  صحبت‌هایی ارایه دادند.حجت نظری در این خصوص گفت: ایا با توجه به وظایف ستاد بازسازی عتبات نیاز است شهرداری برای اسکان زائران اقدامی کند؟ همچنین  در صفحه ۲۶ گزارش ارائه شده توسط معاون شهردار نوشته بازسازی مدارس منتخب در نجف و کربلا. ایا این عبارت اشتباه بوده؟ تصور می شود ساخت و سازهایی توسط شهرداری در عراق صورت گرفته.

به گزارش خبرنگار شهری اسکان نيوز؛ وی گفت: موارد زیباسازی به اربعین ربطی ندارد.همچنین گفته شد با توجه به زیرساخت ها هزینه ها کمتر می شود پس چرا امسال دوبرابر سال قبل درخواست بودجه کردید؟

نظری در پایان تاکید کرد: لطفا بگویید در سال ۹۵ دقیقا چه مبلغی هزینه شده؟
همچنین الهام فخاری عنوان کرد: کار اصلی شهرداری در یکی از کمیته ها خدمات شهری عنوان شده دلیل این که از این وظیفه به ایفای نقش محوری در ۸ کمیته موجود در وزارت کشور  پرداخته چیست؟

در ادامه ناهید خداکرمی با اشاره به حد بالای مداخله شهرداری در اجرای اربعین گفت: در سالهای گذشته این مراسم خودجوش بوده اما شهرداری نه تنها وظایف سایر سازمان ها را بر عهده گرفته بلکه در امور شخصی زایران هم ورود کرده.دلیل این امر چیست؟
احمد مسجد جامعی نیز گفت: بهتر است برنامه امسال را بدهید.سال گدشته به دلیل تهدید داعش همه رفتند بگویید امسال برنامه چیست؟

وی با اشاره به این که این اقدام که آسیب های ناشی از حضور زایران برطرف می شود پسندیده است، ادامه داد: استاندار کربلا به من میگفت غدا و اسکان را که ما می دهیم.پس اقدامات ما باید تکمیل کننده باشد. جدای از آن دلیلی برای تشریفات زیاد در موکب ها نیست.حس مهربانی به دلیل هزینه کرد بالا تحت تاثیر رفتارهای مکانیکی قرار گرفته.

وی با اشاره به جا ماندگان اربعین گفت: نمی شود اینگونه نوآوری کرد.نجف خود فضای معنوی دارد.چه دلیلی دارد همه از نقطه ای که ما می گوییم حرکت کنند؟ نمی شود در سنت های مردم مداخله کرد. سال گذشته شرایط خاص بود اما اکنون باید برنامه ها با توجه به تجربیات سال قبل اعلام شود.

در ادامه سید حسن رسولی نیز عنوان کرد: دغدغه من عمل به سوگند برای برقراری انضباط مالی است. قانون شهرداری اساسا این اجازه را به شهرداری نمی دهد.گفتید شهرداری در ۸ کمیته عضو و مسئول است باید به وزیر کشور تذکر داد که قایم مقام شورا نیست اگر هزینه ای می خواهند بشود خودشان تامین کنند.از سوی دیگر هزینه ها بر خلاف گفته شما صد در صد افزایش یافته.بگویید اضافه هزینه های انجام شده از کجا تا مین شده؟

در پایان محمد جواد حق شناس اظهار کرد: شهرداری یک گام به جلو برداشته. سال قبل بین برآورد و عمل کرد بیش از سیصد درصد فاصله بوده امسال با پیشنهاد بودجه ۱۰ میلیاردی  شاید این فاصله کمتر شود. نباید از روح اربعین فاصله گرفت لذا نباید در قالب اداری باشد.پیشنهاد می شود اگر شخصی به مراسم می رود حق ماموریت نگیرد.همچنین تعداد چهار راه ِخروجی برای زایران طراحی شده پس از نظر امنیتی هر چه حرکت در داخل مرز خودمان باشد بهتر است.مرز مهران به دلیل نزدیکی هم امن تر هم کم هزینه تر است.

در پایان محسن هاشمی رییس شورا از حق شناس به عنوان رییس کمیسیون فرهنگی خواست گزارش جمع بندی را برای ارسال به شهردار تهیه کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.