اختصاصی اسکان/

برخورد یک بعدی با حقوق مهندسان خطر آفرین است

برخورد یک بعدی با حقوق مهندسان خطر آفرین است
یک عضو سازمان نظام مهندسی گفت: مسائل صنفی مهندسین مستقیما به مسائل مادي آنها مرتبط است و اگر در این خصوص یک بعدي برخورد شود می تواند خطرآفرین شده و همه از جمله شهر و مردم شهر را متضرر کند.
يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴
ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: ۳۹
Share
 
آرلن استپانیان در گفتگو با سایت تخصصی اسکان نيوز با تاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی در این سالها نتوانسته است به انتظارات بدنه مهندسی کشور پاسخ دهد، اظهار کرد: در این سالها ارتباط نظام مهندسی با دیگر سازمانهاي ذیربط مانند نظام آموزشی، سازمانهاي غیردولتی مربوطه و ... برقرار نبوده و این امر موجب شده تا سازمان نظام مهندسی به تنهایی در اغلب موارد مهندسی تصمیم گیري کند و به مرور زمینه قطع ارتباط با بدنه مهندسی و دلسردی آنها را فراهم کرده است.

این عضو سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه مسائل صنفی مهندسین مستقیما به مسائل مادي آنها مرتبط است، گفت: شرایطی که سازمان نظام مهندسی ایجاد کرده مهندسان را به سمتی می برد که یا از کار بی کار و دلسرد می شوند، یا ترجیح می دهند کاملا مستقل عمل کنند و به خطا بروند و اگر در این خصوص یک بعدي برخورد شود می تواند خطرآفرین شده و همه از جمله شهر و مردم شهر را متضرر کند.

وی در ادامه نظارت در ساخت و ساز را کاری گروهی ارزیابی کرد و گفت: سپرده شدن کار به مهندسان و شرکتهای مهندسی باید متناسب با میزان کار و میزان تخصص و سابقه آنها باشد و سازمان نظام مهندسی باید توان رصد و ثبت کیفیت کارها را داشته باشد و بر آن اساس، نسبت کارها را توزیع کند اما در حال حاضر چنین روندی را شاهد نیستیم و به عکس رفتارهای دیگر در این روند مشاهده می شود.

استپانیان معتقد است روند اجرای قانون برای رتبه بندي و تعیین صلاحیت مهندسین با توجه به مدارك تحصیلی، سوابق آموزشی و کاري و نیز سوابق اجرائی امري قابل دسترس است و سازمان نظام مهندسی توان آن را دارد که با معیار قرار دادن جمیع این موارد نظارت و رتبه بندي ها را انجام دهد اما مسئله این است که قانون و اجرای آن درست انجام نمی شود.

این عضو سازمان نظام مهندسی در ادامه گفت: به نظر می رسد شرایط سازمان نظام مهندسی آنقدر نگران کنند و نا امید کننده است که نمی توان نسبت به یک بخش مشخص از آن برنامه ریزی کرد و در عوض انتظار می رود هر چه زودتر به دنبال شناسایی ضعفها و برطرف کردن آن ها باشند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۱
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
محمد عدالت خواه
جناب آقاي مهندس آران استيپانيان به هفته مهمي اشاره ميكنند .مهندسيني كه بخواهد كا نظارت درست انجام بدهنند با مشكل مواجه هستند. و زير فشار مالك يابسازو بفروش هاميافتند. كي بايد از آنها حمايت كند؟ آيا سازمان نبايد بصورت جدي از آنها دفاع كند؟ در اين مورد قانون بايد شفاف ومعكم عمل كند .///و.....///محمد عدالت خواه