راند نهایی برای انتخاب شهردار سنندج:

یک گزینه دیگر انصراف داد/ رقابت چهار نفر برای تصدی شهرداری سنندج

گزینه‌های اعضا شورا اسلامی شهر سنندج برای انتخاب شهردار با انصراف کیومرث ایراندوست به چهار نفر رسید و قرار است که تا پایان هفته جاری شهردار سنندج انتخاب شود.
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب: ۳۸۳۴
Share
اسکان نيوز: داستان انتخاب شهردار سنندج حداقل دو ماهی است که به عنوان یکی از موضوعات اصلی در سطح استان کردستان مطرح است و بعد از عزل منوچهر فخری شهردار سابق سنندج، اسامی مختلفی برای شهرداری در مرکز استان مطرح شده اند.

به گزارش مهر، اعضا دوره پنجم شورا اسلامی شهر سنندج حداقل دو ماه مانده به آغاز فعالیت رسمی خود، تلاش برای انتخاب شهردار را آغاز کردند و در این بین اسامی و نام های مختلفی مطرح و در نهایت شش گزینه نهایی مشخص شدند.

با آغاز به کار رسمی اعضا شورا اسلامی شهر سنندج و در اولوین جلسه منوچهر فخری از شهرداری سنندج عزل شد و با رای اعضا شورا، یکی از معاونان وی برای مدت زمان سه ماه به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد و از جلسه بعدی کار بررسی برنامه‌های شش گزینه نهایی اعضا شورا برای تکیه بر مهمترین صندلی مدیریت شهری در استان کردستان آغاز شد.

کریم اسدبیگی، حشمت صیدی، کیومرث ایراندوست، هوشنگ دباغ، فرزین رحیمی و کیومرث حبیبی شش گزینه نهایی اعضا شورا اسلامی شهر سنندج بودند که قرار بر این شد در جلسات علنی شورا و با حضور معتمدان محلی، برنامه‌های کاری خود را ارائه کنند که البته در میانه راه محمدکریم اسدبیگی از ادامه این مسیر انصراف داد و در نهایت پنج گزینه برنامه‌های خود برای اداره شهرداری سنندج را ارائه کردند.

حال و با نزدیک شدن به انتخاب نهایی اعضا شورا اسلامی شهر سنندج، کیومرث ایراندوست، عضو هیات علمی دانشگاه کردستان نیز از ادامه راه انصراف خود را اعلام کرد و قرار است که شهردار سنندج از میان چهار گزینه انتخاب شود.

انصراف کیومرث ایراندوست از ادامه مسیر انتخاب شهردار سنندج

رئیس شورا اسلامی شهر سنندج در خصوص انصراف کیومرث ایراندوست یکی دیگر از گزینه‌های پست شهرداری سنندج، گفت: اعضا شورا اسلامی شهر سنندج بعد از تشکیل جلسات متعددی از میان افراد متخصص فراوانی شش گزینه را برای پست شهرداری سنندج انتخاب و معرفی کردند و این افراد برای ارائه برنامه های خود به جلسات شورا دعوت شدند.

وی عنوان کرد: از میان این شش گزینه کریم اسدبیگی  انصراف داد و پنج گزینه باقی مانده نیز طی سه روز و با حضور اعضا شورا و همچنین معتدمان محلی به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.

وی اضافه کرد: کیومرث ایراندوست رییس دانشکده هنر ومعماری دانشگاه کردستان هم که به عنوان یکی از گزینه‌های تصدی پست شهرداری سنندج معرفی شده بود بعد از گذشت چند روز از ارائه برنامه‌های خود از کاندیداتوری این سمت انصراف داد.

رییس شورا اسلامی شهر سنندج ادامه داد: معتقدم  تمامی برنامه‌های ارائه شده توسط این پنج نفر کاندیدای شهرداری سنندج برنامه‌های قوی بود و بدون شک فردی که مناسب‌ترین شرایط را برای این پست دارد، انتخاب خواهیم کرد.

جلسه انتخاب شهردار سنندج تا پایان هفته جاری برگزار می‌شود

شریعتی در ارتباط با مباحثی که در فضا مجازی مبنی بر مشخص بودن گزینه شهرداری از قبل و عدم تاثیر ارائه برنامه‌ها توسط دیگر گزینه‌ها، گفت: این دیدگاه اصلا صحت ندارد و اعضا شورا اسلامی شهر سنندج براساس برنامه‌های ارائه شده و مشاوره با معتمدان و متخصصان امر گزینه نهایی را انتخاب می‌کنیم.

وی با اشاره به زمان مشخص برای انتخاب شهردار سنندج، اعلام کرد: طی دو یا سه روز آینده جلسه نهایی انتخاب شهردار سنندج را تشکیل می‌دهیم و گزینه نهایی را از میان چهار گزینه باقی مانده انتخاب می‌کنیم.

این در حالی است که در متن انصراف کیومرث ایراندوست خطاب به رییس شورا اسلامی شهر سنندج آمده است که با توجه به شرایط موجود و بودن گزینه‌های شایسته شهرداری شهر سنندج انصراف خود را به آگاهی اعضا شورا اسلامی شهر سنندج می‌رسانم وبرای شهردار برگزیده آرزوی سربلندی و کامیابی می‌کنم.

در ادامه متن انصراف این گزینه شهرداری سنندج آمده است: بی‌گمان در آینده از هرگونه کوشش و همکاری برای سربلندی شهر و شهرداری و همچنین بهبود شرایط شهر و زیست مردم خوب و فرهنگی سنندج فروگذار نخواهم بود.

انصراف کیومرث حبیبی برای تصدی پست شهرداری شایعه است

در حالی که کیومرث ایراندوست به صورت رسمی از ادامه مسیر برای انتخاب شهردار سنندج انصراف خود را اعلام کرد که طی یکی دو روز گذشته شایعه‌ای در خصوص انصراف کیومرث حبیبی نیز منتشر شده بود که وی این شایعه را تکذیب کرد.

کیومرث حبیبی یکی از گزینه‌های پست شهرداری سنندج که گفته شده بود انصراف داده است، این مطلب را تکذیب کرد و گفت: کیومرث ایراندوست انصراف دادند ولی بنده خیر، انصراف نداده‌ام.

وی گفت: من برنامه‌های جامع و کاملی را برای اداره شهرداری سنندج اعلام کردم و به همین دلیل تا پایان روند انتخاب شهردار از سوی اعضا شورا اسلامی شهر سنندج در صحنه حضور خواهم داشت.

بر اساس اعلام یکی دیگر از اعضا شورا اسلامی شهر سنندج نتیجه رای اعضا فعلا مشخص نیست ولی ما تلاش می‌کنیم که شهردار را با رای قاطع و بالا انتخاب کنیم تا با پشتوانه خوبی به مردم خدمت کند.

انتخاب هر چه سریع‌تر شهردار برای مرکز استان در راستا تسریع در خدمت رسانی به مردم یکی از نیازهای لازم و ضروری است و به همین دلیل اعضا شورا اسلامی شهر سنندج باید این مهم را در کوتاهترین زمان ممکن عملیاتی کنند تا روند فعالیت‌های این نهاد عمومی و مردمی با خدشه‌ای مواجه نشود.


 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.