جزئیات مرگ کارگر ساختمانی درسنندج/بازهم پای شهرداری در میان است

جزئیات مرگ کارگر ساختمانی درسنندج/بازهم پای شهرداری در میان است
بازار شایعات درخصوص مرگ کارگر ساختمانی در سنندج همچنان داغ است وتاکنون هشت نفر مظنون این حادثه که البته جزو پرسنل شهرداری سنندج هستند، تحویل مراجع قضایی شده اند.
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: ۳۷۳۳
Share

اسکان نيوز: بار دیگر سنندج در متن حوادث تلخ قرار گرفت و باز هم یک نفر دیگر در شرایط عجیب و البته غیرعادی به دلیل آتش‌زدن عمدی یک ساختمان در دست احداث و سوختگی جان خود را از دست داد و بازار شایعات نیز در این خصوص حسابی داغ شده است.

به گزارش مهر، ساخت‌وسازها در سنندج سال‌های سال است که در جلو چشم ماموران اجرائیات شهرداری صورت می‌گیرد ولی در بعضی از شرایط اقداماتی روی می دهد که روزها و شاید هم ماه‌ها به خبر اصلی رسانه‌های جمعی تبدیل می‌شود و متاسفانه در این بین باعث مرگ نیز می‌شود.

حادثه مرگ کارگر ساختمانی در شهر سنندج طی چند روز اخیر به یکی از مباحث اصلی در سطح استان کردستان و حتی حوزه ملی تبدیل شده و متاسفانه هر لحظه روایتی از این حادثه در فضای مجازی منتشر می‌شود و البته به دلیل نبود یک نظارت لازم هر کسی آن گونه که خود دوست دارد این موضوع را تحلیل و بررسی می‌کند.

طی روزهای اخیر روایت‌های مختلفی از این حادثه منتشر شده است که خبرنگار مهر برای کسب اطلاع از این موضوع در محل ساختمان در حال احداث در میدان نبوت سنندج حضور و اطلاعات و جزئیاتی جدید از این ماجرا را به دست آورد.

آنگونه که همسایه‌های این ساختمان در دست احداث روایت می‌کنند، روز قبل از ماجرا ماموران اجرائیات شهرداری با حضور در محل احداث ساختمان به مالک هشدار می‌دهند که وی بدون مجوز در حال احداث ساختمان است و ضمن هشدار جدی به مالک، حتی درگیری لفظی نیز بین دو طرف روی می‌دهد.

آن ماجرا می‌گذرد و شب هنگام بعد از ساعت سه بامداد زبانه‌های آتش از ساختمان در دست احداث بالا می‌کشد با حضور مردم و همچنین نیروهای آتش‌نشانی مشخص می‌شود که دو جوان در این ساختمان بوده و برای جلوگیری از تخریب در داخل آن خوابیده بودند.

با تلاش‌های گسترده یکی از افراد در ساختمان نجات پیدا می‌کند و دیگری جوان ۲۵ ساله که بعد از حادثه هویت وی به نام مصلح حسینی مشخص می‌شود، با ۸۰ درصد سوختگی راهی مراکز بهداشتی و درمانی سنندج می‌شود و علیرغم تلاش‌های کادر پزشکی استان و حتی اعزام به یکی از بیمارستان‌های شهر تبریز متاسفانه وی فوت کرد و پیکرش روز سه شنبه در بهشت محمدی شهر سنندج به خاک سپرده شد.

بعد از وقوع این حادثه بازار شایعات و روایت‌های مختلف در فضا مجازی در خصوص وقوع این حادثه گرم شد و هر لحظه که می‌گذرد روایتی تازه از آن منتشر می‌شود و در همین حال نه تنها نهادهای نظارتی در این بخش حتی مراجع قضایی نیز وارد کار شده و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شده است.

هفت نفر از مظنونان آتش‌سوزی منزل مسکونی میدان نبوت سنندج تحویل مراجع انتظامی شدند

سرپرست شهرداری سنندج گفت: بابررسی بعمل آمده هفت نفر از نیروهای اجرائیات این شهرداری که مظنون به آتش‌زدن منزل مسکونی در میدان نبوت بودند امروز جهت بررسی بیشتر تحویل مراجع انتظامی داده شدند.

علیرضا کاظمی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرداری‌ها بحث کنترل ساخت‌وساز غیر مجاز در سطح شهر است.

وی بیان کرد: چند روز قبل نیروهای اجرائیات شهرداری سنندج در راستا کنترل ساخت‌وساز غیرمجاز مانع از ساخت منزل مسکونی در میدان نبوت شدند.

وی گفت: نیمه‌های شب این منزل دچار آتش‌سوزی شده و متاسفانه دونفر در حادثه آتش‌سوزی این منزل دچار سوختگی شدند که یک نفر از آن‌ها پس از چند روز بستری در بیمارستان فوت کرد.

وی ضمن تسلیت به خانواده داغدار این شهروند سنندجی، گفت: بلافاصله و پس از وقوع این حادثه و بنا به وعده داده شده به شهروندان مبنی بر شناسایی عاملان این حادثه بررسی چگونگی این حادثه توسط اداره حراست این شهرداری پیگیری شد.

سرپرست شهرداری سنندج از معرفی هفت نفر از مظنونان حادثه آتش سوزی منزل مسکونی در میدان نبوت به مراجع انتظامی خبر داد و گفت: این هفت نفر از نیروهای اجرائیات شهرداری بودند که جهت بررسی بیشتر جزئیات حادثه در بازداشت به سرمی‌برند.

کاظمی با بیان این‌که سیاست شهرداری در کنترل ساخت‌وساز غیرمجاز و سد معبر برخورد فیزیکی با شهروندان نیست، گفت: متاسفانه اقدام خودسرانه و تصمیمات غیرمنطقی برخی از نیروهای اجرائیات باعت بروز اینچنین حوادثی شده است.

وی عنوان کرد: قطعا این شهرداری با جدیت پیگیر این پرونده خواهد بود و با عاملان این حادثه بر خورد لازم بر اساس قانون را صورت خواهد داد.

هر چند که سرپرست شهرداری سنندج از دستگیری هفت نفر از سوی مراجع قضایی خبر می دهد که امروز باز هم یک نفر دیگر از سوی شهرداری سنندج با مراجع قضایی تحویل داده شده است و هم اکنون هشت مظنون در اختیار مراجع قضایی هستند.

ورود شورا شهر سنندج به موضوع مرگ کارگر ساختمانی

هر چند که سرپرست شهرداری سنندج از تحویل مظنوین به مراجع قضایی خبر می‌دهد که در همین حال یکی از اعضا شورا اسلامی شهر سنندج از برگزاری جلسه‌ای ویژه برای بررسی این موضوع خبر داد.

سید غریب سجادی ضمن اظهار تاسف از وقوع این حادثه، بیان کرد: متاسفانه این حادثه انعکاس بدی در جامعه داشته و شورا اسلامی شهر سنندج برای انجان وظیفه و رسالت خود، این موضوع را به صورت جدی دنبال می‌کند.

وی گفت: قرار است در جلسه با حضور عوامل مرتبط با موضوع از شهرداری سنندج و همچنین اعضا شورا اسلامی شهر سنندج، این موضوع بررسی شود و در صورتی که قصوری از عوامل شهرداری صورت گرفته باشد، مردم مطمئن باشند بدون هیچ گونه بحثی و در چهارچوب قانون با افراد خاطی برخورد می‌شود.

عضو شورا اسلامی شهر سنندج یادآور شد: تا این لحظه نمی‌توان به صورت قاطع در خصوص عامل و یا عاملان این حادثه اظهار نظر کرد ولی با مشخص شدن نتایج بررسی‌ها، اطلاعات مورد نیاز در اختیار افکار عمومی قرار می‌گیرد.

هر چند که مسئولان و مدیران مرتبط با موضوع از تلاش برای شناسایی عاملین این حادثه سخن به میان می‌آوردند ولی متاسفانه در این میان یک جوان قربانی شده و افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داده است.

هر چند که با قاطعیت نمی‌توان در خصوص عاملان این حادثه اظهار نظر کرد ولی باید به این نکته هم اشاره کرد که هر روز چندین پروژه و ساختمان غیرمجاز در سطح شهر سنندج احداث می‌شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.