وزیر صنعت،معدن و تجارت؛

دولت حیاط خلوت شرکت‌های «خصولتی» نمی‌شود

دولت حیاط خلوت شرکت‌های «خصولتی» نمی‌شود
وزیر صنعت دولت ‌دوازدهم تأکیدکرد: باید برای سرمایه‌گذاران در مناطق محروم انگیزه ایجاد کرد و البته این از سیاست‌های اساسی دولت است.
يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶
ساعت ۰۸:۴۵
کد مطلب: ۳۵۶۲
Share
اسکان نيوز: محمد شریعتمداری در نشست مشترک شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: دنبال صفر کردن نرخ تورم نیستیم که این مسأله ممکن است عواقبی را نیز به‌دنبال داشته باشد.
وی با بیان اینکه دولت‌دوازدهم برای کاهش نرخ تورم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد، اظهارداشت: اکنون دنبال صفر کردن نرخ تورم نیستیم زیرا ممکن است سبب ناامیدی سرمایه‌گذاران و کندی بازار تولید شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم وضعیت کنونی آمارهای جهانی بازار کسب و کار ایران را فاجعه‌آمیز خواند و خاطرنشان کرد: رتبه 120 دنیا در این بخش برای ایران یک فاجعه است.
شریعتمداری گفت:در رتبه ادراک و فساد در شفافیت بین‌المللی از 144 به 132 رسیده‌ایم که این رتبه برای ما اگرچه بهتر شده اما فاجعه است. وی با بیان اینکه متأسفانه در دولت گذشته تجارت و صنعت را کنار هم نشاندیم اما سازگاری ایجاد نکردیم، اظهارکرد: ارتباط تنگاتنگ صنعت و تجارت است که می‌تواند کشور را توسعه دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم از محدود بودن اتصال به زنجیره ارزش جهانی ایران هم خبرداد و یادآور شد: ما در بازار خودرو تفاهم کردیم تغییرات خودرو را با فرانسه مشترک انجام بدهیم. باید مشارکت با شرکت‌های خارجی در دستورکار قرار بگیرد و مسائل زیست‌محیطی را نیز باید رعایت کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از سال 46 به بعد نگاه ما به تولید وصنعت نگاه داخلی بوده، یادآور شد: باید سطح توان تولید را ارتقا داده و به بازارهای جهانی وصل شویم.
شریعتمداری گفت: شرکت‌های ایدرو و ایمیدرو باید کنار ما بارها را بردارند که اگر برندارند مشکلات حل نخواهد شد و قطعاً دفاتر آنها در مناطق محرومی چون کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه قصد نداریم رقیب بخش خصوصی شویم، ادامه داد: تمام بار وزارتخانه را کوچک خواهیم کرد تا بخش خصوصی توانمندتر شود.

کارها به اهلش واگذار شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با وضعیت کنونی نمی‌توان کشور را اداره کرد و باید کارها را به اهلش واگذار کنیم.
شریعتمداری تأکید کرد: دولت و وزارت‌صنعت نیازی به شرکت‌های خصولتی ندارند. ما برابر برخی که بخواهند سوء‌استفاده کنند اگر شاهرگمان هم زده شود ایستادگی می‌کنیم و عقب‌نشینی نمی‌کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت حیاط خلوت شرکت‌های خصولتی نخواهد شد و براساس قانون تمامی شرکت‌ها باید مالیات‌های خود را پرداخت کنند.
وی گفت: 20 هزار میلیارد تومان از سوی دولت در اختیار صنعت قرار می‌گیرد و منعی برای سرمایه‌گذاران در حوزه اعتباری وجود نخواهد داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: باید به بانک‌های خصوصی فشار بیاوریم تا با سرمایه‌گذاران همکاری لازم را داشته و معنایی ندارد پول مردم جمع و مشارکتی برای رفع مشکلات همین مردم صورت نگیرد.

افراط و تفریط ریشه مشکلات کشور است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: افراط و تفریط ریشه مشکلات کشور و عمل به مشی اعتدالی مهم‌ترین وظیفه مدیران است.
محمد شریعتمداری در جلسه شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید در عرصه اجرایی امور شفاف و روشن باشد و آگاه‌سازی و عمومی‌سازی در این راستا ضروری است. وی بیان کرد: کار باید با پیگیری و نظارت پیش برود و در فعالیت‌های اجرایی که با مردم سر و کار دارد شفاف‌سازی شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر جلوگیری از فساد خاطرنشان کرد: باید جلو فساد خرد نیز گرفته شود و تنها به فساد‌های بزرگ پرداخته نشود.

نخستین وعده وزیر صنعت برای ارتقای تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در سال‌جاری ۵۰ هزار میلیارد تومان برای ارتقای تولید در کشور در نظر گرفته شده که از این مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان به واحدهای تولیدی، ۱۰ هزار میلیارد تومان به نوسازی واحدهای تولیدی و ۲۰ هزار میلیارد تومان جهت اشتغال اختصاص می‌یابد.
به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در آیین افتتاح مجتمع تولید روغن کشی و روغن نباتی گچساران، اظهار کرد: اگر تولید نباشد نباید به دنبال افزایش سرانه در کشور بود، این در حالی است که خرید مردم کاهش پیدا کرده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: برخی از مردم توانایی چندانی برای عوض کردن وسایلی را که جزو نیازهای آنها محسوب می‌شود ندارند؛ بنابراین باید تلاش کرد تا تقاضای مطمئن برای تولید در بازارهای داخلی و خارجی به وجود آید. وی افزود: یکی از راهکارهای افزایش تقاضا راه حل کوتاه مدت در داخل تجویز نظام اعتباری در کشور است؛ به گونه‌ای که مردم بتوانند با نظام بانکی به نوعی نیازهای خود را تأمین کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: باید بتوانیم برای ۲۴ میلیون خانوار ایرانی این شرایط و تقاضا را فراهم کنیم.

اعتبار ریالی پتروشیمی دهدشت ۱۰۰ درصد تأمین می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به مذاکراتی که با مدیرعامل بانک سپه داشتم، ایشان تعهد کرده که اعتبار پتروشیمی دهدشت در بخش ریالی به صورت ۱۰۰ درصد تأمین شود.
محمد شریعتمداری در بازدید از پتروشیمی دهدشت این پتروشیمی را در حوزه فعالیت‌های وزارت نفت عنوان و اظهار کرد: در دولت یازدهم کارهای خوبی اینجا آغاز شده و طرح در حال فعالیت و بیش از ۱۰۰ نفر در آن مشغول به کار هستند. وی با بیان اینکه همه امکانات اولیه برای بهره‌برداری از این طرح فراهم است، بیان کرد: با آغاز ساختمان‌های غیر صنعتی و صنعتی زمینه اشتغالزایی بیشتری در این طرح فراهم می‌شود.
مرجع: ایران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.