تجمع اعتراضی مهندسان مقابل شورای شهر و سازمان نظام مهندسی/ معترضان خواستار استعفای «غفرانی» شدند!

تجمع اعتراضی مهندسان مقابل شورای شهر و سازمان نظام مهندسی/ معترضان خواستار استعفای «غفرانی» شدند!
تعداد قابل توجهی از اعضای سازمان نظام مهندسی امروز در مقابل شورای شهر تهران و جمعی دیگر در مقابل سازمان نظام مهندسی تجمع کرده و ضمن اعتراض به تصمیم شورای شهر در دو مرحله کردن صدور پروانه ساختمان خواستار خلع صلاحیت رئیس سازمان نظام مهندسی شدند.
يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴
ساعت ۲۲:۰۱
کد مطلب: ۳۲
Share
 
به گزارش اسکان نيوز، تعدادی از مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ترجیح دادند اعتراض خود را در مقابل شورای شهر تهران اعلام کنند و تعدادی دیگر نیز این مشکل را که از نطر آنها ریشه داخلی دارد در مقابل سازمان نظام مهندسی اعلام و بیان کردند.

یکی از مهندسان حاضر در این تجمع در گفتگو با سایت اسکان نيوز گفت: برای همه این مشکلات قانون وجود دارد و اگر مسئولان شورا و شهرداری و البته سازمان نظام مهندسی قانون را اجرا کنند چنین مشکلاتی ایجاد نمی شد. وظیفه رئیس و هیات مدیره سازمان نظام مهندسی دفاع از حقوق مهندسان است اما در حالی که تعداد زیادی از اعضا و وزارت مسکن مخالف این تصمیم هستند، رئیس سازمان با این تصمیم موافقت کرده است.

وی با اشاره به نوع عملکرد رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران در تعامل با شهرداری و شورای شهر گفت: تمایلات و نظر رئیس سازمان به نظرات شورا و شهرداری نزدیکتر است و بالاخره سالها دوستی و همکاری اثرش را بر این تصمیم ها می گذارد.

این عضو سازمان نظام مهندسی با اشاره به اینکه مهندسان در مقابل هر توهین و فشاری کوتاه آمده  اما در این مورد دیگر خونشان به جوش آمده است، اظهار داشت: شورا و شهرداری در همه این سالها همواره در مقابل نظام مهندسی بوده و به ضرر مهندسان عملا کرده اند و ما باید این مشکل و خسارت را از درون خود و با اعمال قانون توسط هیات مدیره سازمان خود برطرف کنیم.

وی گفت: امروز هم پس از اعلام اعتراض و بیان خواسته ها،  تنها یکی از اعضا هیات مدیره به میان معترضان آمده و توضیحاتی ارئه داد که آنها هم همنظر با معترضان هستند اما رئیس سازمان نظر دیگری دارد.

بر اساس این گزارش در ادامه این تجمع مهندسان حاضر در مقابل سازمان نظام مهندسی، بیانیه ای را قرائت کرده که در آن خواستار استعفای اعضای هیات مدیره استان تهران و به ویژه رئیس آن شدند. آنها همچنین اعلام کردند در صورت اصرار بر حضور، اجرای قانون و بدون مجری نماندن همه پروژه را در دستور کار قرار دهند.

همچنین مهندسان حاضر در این بیانیه تاکید کردند که در مجمع روز چهارشنبه (23 اردیبهشت) موضوع خلع صلاحیت و عدم اعتماد به اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی را مطرح و اعتراض به این تصمیم را ادامه خواهند داد.

برای مشاهده تصاویر تجمع  اینجا  کلیک کنید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱۴
منتشر شده : ۹
در صف انتظار : ۲
غیر قابل انتشار : ۳
 
 
زینب
آقای رییس جمهور:دکترروحانی منشوراخلاق حرفه ای شمارادانلودکردیم.اولاازلحاظ نوشتاری پربودازغلط املایی وهمش ازکلمات مجعول ونامفهوم عربی استفاده کردید.وگفتیدکه درآزمون نظام مهندسی هم می آید.خوب دم انتخابات است شماحق دارید.ولی نظام مهندسی جای سیاسی کاری نیست.شمابااین کارهایی که بامهندسان کردید.ومصوبه کمیسیون هم ارزی دادیدوچندده هزارمهندس رالغو اشتغال کردید.ودرسونای کاخ سعدآبادراحت نشستیدوکارهای عمرانی کشورراخواباندید.وبه ماتوهین کردید.حالااگرمنشوراخلاقی خودتان راقبول داریدلااقل این دم آخری ولحظات سرنوشت سازحق مهندسان ناپیوسته که مدرکشان به روزشده ومثل ماه می درخشند.وهمیشه نمی شودخورشیدراپشت ابرپنهان کرد.تمام وکمال برگردانید.تابایک خاطره خوب ازهم جداشویم.زیراکه عملکردوحرف شماسفره ماراازنان خالی کرده است.ونفرین زن وبچه وپدرومادرمردم دواندارد
sepas
چراوزارت علوم ووزارت راه وشهرسازی ونظام مهندسی مدارک قدیمی که براساس تنش مجازاست وآیین نامه هم قبولشان نداردحذف نمی کند.ومدارک به روزشده وآیین نامه ای وکسانی که نرم افزارمهندسی هم بلدندوواحدجبرانی هم طی کرده اند راحذف می کند؟
نام
چراوزارت علوم ووزارت راه وشهرسازی ونظام مهندسی مدارک قدیمی که براساس تنش مجازاست وآیین نامه هم قبولشان نداردحذف نمی کند.ومدارک به روزشده وآیین نامه ای وکسانی که نرم افزارمهندسی هم بلدندوواحدجبرانی هم طی کرده اند راحذف می کند؟
داریوش
آقای آخوندی.22تاآیین نامه مقررات ملی هست .همه هم حاضروآماده.خوب برای هررشته مثل عمران ومکانیک ومعماری وبرق تک به تک آیین نامه هست.لااقل ازآنجایی که اینهابرطبق قانون بایدملاک کارشماباشد.لااقل یک نگاهی به آنهابنداز.وببین مدارک قدیمی بهترتطابق داردبااینهایامدارک به روزشده وواحدجبرانی گذرانیده شده وجدید.بعدهرکدام راکه خواستی حذف کن.پس تکلیف مهندسان کشاورزی وغیره که ازدوستان جنابعالی ومنوچهرشیبانی هستندوساختمان می سازندوامضامی کنندچی شدچراحذفشان نمی کنی.ازبس که دربخش ساختمان خرابکاری کردید(رد)وفیلماش وعکساش هست دیگه کسی به مااعتمادنخواهدکرد.آقای شیبانی رییس جان اون 22تاجلدمقررات ملی که سبزرنگ است برای خوشگلی نیست یه بارنگاه کن بعدتصمیم بگیر
نازی
آقای روحانی :زیادجوش چندمیلیونی که کارمندهستندوهرماه حقوقشون توحسابه رونزن....به فکرمابدبخت بیچاره ها باش که تنهایک حق امضاداشتیم اونم باکمیسیون هم ارزی ازماگرفتی
سیاوش
کل افرادی که به این مصوبه کمیسون هم ارزی رشته هامورخ 25/5/94درسراسرکشوراعم ازعمران ومکانیک وبرق ومعماری طبق آماری که من ازسایتها درآوردم 50نفراست.ومثلادرمشهدکلامن تنهابه مشکل خوردم.ریاست محترم نظام مهندسی جناب منوچهرشیبانی اصل ,ووزارت محترم راه وشهرسازی آقای دکترآخوندی وجناب دکترروحانی وجناب دکترفرهادی وزیرمحترم علوم یعنی بانبودمن تنهاتونظام مهندسی مشهدواین مصوبه کمیسیون هم ارزی مشکلات نظام مهندسی مشهدحل می شود.واقعابه شمابایدجایزه دادکه مشکل به این مهمی راحل کردید.
صهبا
مدارک آقای آخوندی ومظاهریان وشیبانی اصل براساس روش قدیمی وخطرناک تنش مجازاست.و22تاآیین نامه مقررات ملی هم که اینهاقوانین زیرساخت صنعت ساختمان است.مدارک وصلاحیت این مدارک مهندسی راردمی کندواین آیین نامه مقررات ملی براساس روش ضرایب بارومقاوت وحالات حدی نهایی وبه روزشده است ومدارک جدیدکارشناسان ناپیوسته برهمین اساس است وآنراتایید می کند.ماخواهان استیضاح واستعفای آقایان هستیم.وحق مسلم مارابه مابرگردانید.واین مصوبه راعوض واصلاح کنید.من حاضرم باهمه وهرکسی دراین مورددلایل مستندم رادرهرجایی که بخواهندارایه کنم .وخودم ومدرکم رادراین راه گرومی گذارم.به امیداصلاح
javad
سایت سرلشگررضایی راهم امتحان کنید
javad
سایت سرلشگررضایی راهم امتحان کنید