خدادادی گفت:

افزایش مهاجرت به تهران در سایه فقر روستاها/ رونق حاشیه‌نشینی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی است

افزایش مهاجرت به تهران در سایه فقر روستاها/ رونق حاشیه‌نشینی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی است
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب: ۳۱۱۳
Share
  • عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن هشدار نسبت به افزایش جمعیت تهران، گفت: افزایش مهاجرت به تهران در سایه فقر روستاها شکل گرفته است.

اسکان نيوز: سلمان خدادادی درباره افزایش جمعیت شهر تهران طی سال‌های اخیر، افزود: در افزاش جمعیت شهر تهران شاهد افزایش مهاجرت هستیم نه افزایش زاد و ولد، که این موضوع می‌تواند تا حد زیادی نگران کننده واقع شود.
 
نماینده مردم ملکان در مجلس شورا اسلامی ادامه داد: افزایش مهاجرت برای شهری مثل تهران جای تاسف دارد زیرا افزایش رشد جمعیت تهران یعنی افزایش حاشیه‌نشینی و رونق حاشیه‌نشین‌ها که یکی از معضلات و آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: مقام معظم رهبری پنج موضوع را در حوزه آسیب‌های اجتماعی اعلام کردند که یکی از آن حاشیه‌نشینی است.
 
وی یادآور شد: واقعیت آن است که حاشیه‌نشینی بستر مناسبی برای معضلات اجتماعی و گسترش اعتیاد، مفاسد، سرقت و موارد دیگر است که در این مناطق مشاهده می شود لذا باید تمهیداتی اندیشید تا این مهاجرت‌ها را مهار کرد.
 
خدادادی تاکید کرد: فقر، عدم توجه به روستاها و شهرهای کوچک، عدم اشتغال، درآمد ناکافی، عدم سرمایه گذاری و عدم تسهیلات مناسب سبب شده تا زندگی در روستاها سخت شود و مهاجرت‌ها به کلان‌شهری مثل تهران افزایش یابد.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورا اسلامی گفت: علت مهاجرت فقر در شهرهای کوچک و روستاها است و دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا شاهد کاهش جمعیت تهران و حاشیه‌های آن باشیم.
مرجع: خبرگزاری خانه ملت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.