اعضای متخلف سازمان نظام مهندسی لغو عضویت می شوند

اعضای متخلف سازمان نظام مهندسی لغو عضویت می شوند
مدیر کل نظام های مهندسی و تشکل های حرفه ای با بیان این که با تخلفات میلیاردی و ریالی در سازمان نظام مهندسی برخورد می کنیم گفت: بر اساس ضوابط و آئین نامه می توان عضویت اعضای نظام مهندسی را به دلیل تخلف لغو کرد.
شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴
ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب: ۳۱
Share
 
به گزارش «اسکان» منوچهر شیبانی اصل در نشست خبری انتخابات نظام مهندسی که بعد از ظهر امروز شنبه ۱۹ اردیبهشت در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در امور نظام مهندسی ساختمان هیچ دخالتی ندارد و اقدامات انجام شده در این بخش بر اساس قانون و آئین نامه های مربوطه صورت می گیرد.

مدیرکل دفتر تشکل‌های مهندسی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آسیب‌شناسی انتخابات دوره‌های گذشته ادامه داد: مهمترین تفاوت انتخابات این دوره با دوره‌های قبل ممنوعیت حضور مدیران وزارت راه و شهرسازی در انتخابات هیئت مدیره است بنابراین این وزارت غیر از بخش نظارت کوچکترین دخالتی در انتخابات نخواهد داشت؛ شیوه انتخابات نیز در دست بررسی است تا به هیئت‌های اجرایی پیشنهاد شود که از طریق نرم افزار و به صورت رایانه‌ای انتخابات را برگزار کند.

وی با تاکید بر این که ما با تخلفات میلیاردی و یک ریالی هم برخورد می کنیم تصریح کرد: در بند 5 ماده 15 قانون نظام مهندسی ذکر شده که بر فعالیت اعضای سازمان نظام مهندسی نظارت شود. بر همین اساس در بخش عضویت اشخاص ضوابطی است که اگر این ضوابط ساقط شود در بخش های مختلف آئین نامه اجازه داده شده است عضو متخلف اخراج شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی از اعضا با مدرک جعلی عضو شده بود که پس از احراز تخلف اخراج شد.

مدیر کل نظام های مهندسی و تشکل های حرفه ای با بیان این که تخلفات نظام مهندسی در شورای انتظامی استان ها بررسی می شود گفت: این شورا مرجع رسیدگی های بدوی است ضمن آن که شورای انتظامی تجدید نظر نیز آرای شورای اتظامی را بررسی می کند.

به گفته شیبانی در نیمه دوم سال گذشته  600 پرونده در شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.