سیل ۳۶۳ میلیاردی سیل به مزارع و باغات جنوب بوشهر خسارت زد

سیل  ۳۶۳ میلیاردی سیل به مزارع و باغات جنوب بوشهر خسارت زد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سیل روزهای اخیر به هر حال آسیب‌های زیادی به همراه داشت که ٨١٠ هکتار باغاتِ مرکبات و زیتون در شهرستان جم بر اثر تگرگ آسیب دید و تقریبا ٣۵١ میلیارد ریال خسارات باغات جم براورد شده است.
چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹
ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: ۲۶۴۵۹
Share
اسکان نيوز: محمدتقی منوچهری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به وقوع سیلاب و بارش شدید باران و تگرگ در جنوب بوشهر، عنوان کرد: همچنین ٨١٣ هکتار زراعتِ گندم و جو دیم به ارزش حدود ٧ میلیارد ریال بر اثر آسیب دیده‌اند، و در حوزه دام و طیور هم ١۶٠ دام سبک، ٢۵٠ قطعه مرغ بومی، و ١٠ تن علوفه به شکل صد در صد خسارت دید که حدود ٣.۵ میلیارد ریال ارزش داشته است. در مجموع ۳۶۳ میلیارد ریال به مزارع و باغات ما در جنوب استان بوشهر خسارت وارد شده است.

وی ادامه داد: توصیه ما به باغدارانی که در شهرستان جم خسارت دیده اند این است که حتما عملیات تغذیه و آبیاری را به صورت مرتب و منظم انجام بدهند تا رشد مجدد تسریع شود.

این مسئول تاکید کرد: اقدامات بسیاری صورت گرفته است، اما حتما باید محصولات کشاورزی بیمه شوند چون در حال حاضر تنها حامی و کمک رسان بخش کشاورزی در موارد خطر بیمه است و هیچ محل دیگری وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار کرد: تاثیر دیگر سیل بر روی ملخ‌ها است که در این مقطع به ما کمک کرد و باعث شد در ارتفاعاتی که ملخ‌ها تخم‌ریزی کرده‌اند، خاک شسته شود و این تخم‌ها از زیرزمین به روی خاک بیایند و آفتاب بخورد و دیگر موجودات زنده از آن تغدیه کنند.این فرآیند باعث از بین رفتن ملخ‌ها می‌شود.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.