علی خدایی:

حداقل دستمزد در نیمه اول فروردین تعیین می‌شود

حداقل دستمزد در نیمه اول فروردین تعیین می‌شود
عضو کارگری شورای عالی کار تاکید کرد: در نیمه اول فروردین، تعیین حداقل دستمزد کارگران به سرانجام خواهد رسید.
شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹
ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب: ۲۶۴۰۶
Share
اسکان نيوز:  سه روز مذاکره فشرده و سخت در روزهای پایانی اسفندماه، نتوانست تکلیف دستمزد کارگران را مشخص کند؛ جلسه شورای عالی کار در ۲۶، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه تشکیل شد اما خروجی آن فقط یک چیز بود: عدم توافق.

حالا کارگران نگران هستند که چه زمانی قرار است حداقل دستمزد تعیین شود و آیا احتمال فریز مزدی، حتی برای یک یا دو ماه اول سال وجود دارد؟

علی خدایی، عضو کارگری شورای عالی کار در این رابطه تاکید می‌کند: تعیین مزد کارگران در نیمه اول فروردین ماه خواهد بود.

وی ادامه می‌دهد: پس از بحث وتبادل نظر و علیرغم بیش از ۳۰ ساعت جلسه و رایزنی، توافق بر سر تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ حاصل نشد و به همین دلیل، مذاکرات مزدی به نیمه اول فروردین ماه موکول شد.

خدایی تاکید می‌کند: با توافق حاصله، مزد قبل از پایان فروردین ماه تعیین خواهد شد و لذا گمانه‌زنی‌ها در خصوص فریز مزدی یا موارد مشابه دیگر، به هیچ وجه صحت ندارد. احتمال فریز مزدی به‌طور کامل مردود است و کارگران اطمینان داشته باشند قبل از پایان فروردین، مزد تعیین خواهد شد.

وی ابراز امیدواری می‌کند که علیرغم روزهای سختی که کارگران هم به خاطر بحران معیشتی و هم به خاطر کرونا ‌گذرانده‌اند، حداقل دستمزد سال جاری به گونه‌ای تعیین شود که بتواند از بار این سختی ها تا اندازه‌ای بکاهد.
 
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.