در نامه حناچی ابلاغ شد:

دستورالعمل الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: ۲۶۲۷
Share
  • دبیر شورا عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران و روسا شورا برنامه‌ریزی استان‌های سراسر کشور، مصوبه شورا را با موضوع دستورالعمل الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل، ابلاغ کرد.

اسکان نيوز: پیروز حناچی، دبیر شورا عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران و روسا شورا برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های سراسر کشور، مصوبه شورا عالی را با موضوع دستورالعمل الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل ابلاغ کرد.
 
در نامه دبیر شورا عالی شهرسازی و معماری ایران به  استانداران تمامی استان‌های کشور آمده است: در جلسه مورخ ۹۶.۲.۱۱ شورا عالی شهرسازی و معماری ایران، موضوع دستورالعمل الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه و عمران شهری را که‌در جلسات کمیته فنی با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو شورا عالی و نماینده جامعه مهندسان مشاور، طی پنج جلسه مورد بررسی قرار گرفته بود، مطرح و ضمن تصویب دستورالعمل مذکور، مقرر شد:
 
۱- الزامات و ملاحظات مذکور جهت رعایت در کلیه طرح‌های توسعه وعمران شهری ابلاغ و همزمان برای توسعه کیفی آن از نظرات جامعه حرفه‌ای و مجامع علمی استفاده شود.
 
۲- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری سازمان پدافند غیرعامل، تمهیدات لازم جهت آموزش الزامات و ملاحظات مذکور به مهندسان مشاور تهیه کننده طرح‌های توسعه و عمران را اتخاذ نموده و معمول نماید.
 
۳- به دبیرخانه شورا عالی این اختیار داده شده تا اصلاحات ویرایشی لازم بر اساس نظرات دفتر تخصصی و سایر، دستگاه‌ها، موردتایید کمیته فنی را حداکثر ظرف دو هفته در این مجموعه اعمال و سپس ابلاغ نماید.
 
۴- تهیه اسناد مربوط به پدافند غیرعامل (محصول این سند) در کلیه مراکز استان‌های کشور الزامی می‌باشد.
 
لذا با عنایت به سپری‌شدن مهلت مذکور در بند ۳ به پیوست دستورالعمل الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل و به همراه دستورالعمل مکانیابی مراکز حیاتی و حساس (موضوع بند یک الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل- مورد تایید سازمان پدافند غیرعامل کشور) جهت اجرا و استفاده در طرح‌های توسعه و عمران‌شهری، ابلاغ می‌شود.
مرجع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.