کمپینی با 2 هزار امضا و درخواست از رییس قوه قضا به دلیل شیوع کرونا

به فعالان محیط زیستی زندانی نیز مرخصی دهید

به فعالان محیط زیستی زندانی نیز مرخصی دهید
بیش از دو هزار نفر با امضای یک کمپین خطاب به حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی رییس قوه قضایی خواستار مرخصی فوری فعالان محیط زیستی زندانی به دلیل شیوع کرونا و احتمال خطر برای آنها شدند.
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: ۲۶۰۸۷
Share
به گزارش اسکان نيوز کمپینی که برای درخواست مرخصی زندانیان محیط زیستی در شرایط خطیر پاندومی و اپیدمی کرونا راه اندازی شده با دو هزار امضا از رییس قوه قضایی این درخواست را اعلام کرد.

در متن این نامه آمده است: « بيش از دو سال است كه 8 فعال محيط‌ زيست بدون حتی يك ساعت برخورداری از حق مرخصی، در بازداشت موقت و اکنون با تاييد حكم از سوی دادگاه تجديدنظر در زندان به سر می‌برند.

در اين روزها كه شيوع ويروس كرونا موجب اضطراب و تشويش بسياری از مردمان شده است،‌ جنابعالی با صدور بخشنامه و دستورالعملی به هنگام،‌ از مسئولان زندان‌ها خواسته‌ايد تا با دادن مرخصی،‌ سلامت زندانيان را تامين كنند.»

همچنین در بخش دیگری از این نامه با تاکید بر نگرانی دغدغه مندان محیط زیست نسبت به سلامتی کارشناسان محیط ‌زیست زندانی می خوانیم:« در اين وضعيت اضطراب آلودی كه جامعه و به‌ ويژه خانواده زندانيان دچار آن هستند،‌ با صدور فرمانی موجبات برخورداری از حق مرخصی اين عزيزان را فراهم آورديد تا آنها هم بتوانند در شرایط قرنطینه خانگی قرار گیرند.»

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.