در دادگاه تبرئه شدم؛ اما مدیران منابع طبیعی نمی گذارد به حقم برسم!

استمداد جنگلبان گلستانی از رییس قوه قضایی

استمداد جنگلبان گلستانی از رییس قوه قضایی
رمضانعلی مسعودی، جنگلبان اخراجی منابع طبیعی استان گلستان که نزدیک به دو سال است حقوقش قطع شده، حالا بعد از زدن درهای بسیار و نتیجه نگرفتن از هیچیک از آنها، حتی سرپرست "سازمان جنگل هامراتع وآبخیزداری کشور" که موفق نشد مشکلش را حل کند، حالا دست استمداد به سوی رییس قوه قضایی دراز کرده و امیدوار است که حجت الاسلام رییسی، حقوق از دست رفته او را بستاند.
يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: ۲۶۰۱۳
Share
اسکان نيوز- الهه موسوی: جنگلبان گلستانی می گوید با شکایت هم نتوانست به حق خود دست یابد و با اینکه در دادگاه تبرئه شد، باز هم اداره کل منابع طبیعی گلستان نه او را به کار گرفتند و نه حقوق دو سال و اندی اش را دادند. جالب اینجاست که بعد از اخراج او چندین نیرو جذب کار کرده اند؛ در حالی که ابوطالب قزلسوفلو مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری گلستان مدعی است که به دلیل اضافه بودن نیروها، بسیاری از آنها و از جمله مسعودی را به کار نگرفته اند.

جنگلبان گلستانی اما نام نیروهایی که بعد از او جذب کار شده اند را تک تک بیان می کند و مستنداتی برای حرف هایش دارد؛ مستنداتی که باعث شده در بخش های ادعایی مدیرکل منابع طبیعی گلستان و در شکایت او، در دادگاه تبرئه شود؛ اما باز به کار گرفته نشود. حالا مسعودی در اوج ناامیدی، به حجت الاسلام رییسی رییس قوه قضایی نامه ای نوشته و از او کمک خواسته است تا پرونده و ادعاهای اداره کل را بررسی و درباره اش قضاوت کنند.

متن کامل نامه او به شرح زیر است:

 بسمه تعالی
ریاست محترم قوه قضاییه جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی

سلام علیکم

احتراما به استحظار می رساند اینجانب رمضانعلی مسعودی قرقبان شاغل در استان گلستان، بنا به فرمایشات موکد مقام معظم رهبری و سفارشات شما مقام محترم که « هرکجا مشاهده کردید که به هر عنوان جنگل ها و منابع ملی و طبیعی و انفال مورد سوءاستفاده و تخریب قرار گرفت بر هر فرد مطلعی تکلیف هست تا با آن تخریب و سوءاستفاده برخورد و اطلاع رسانی کند و بر ملاکنندگان سواستفاده و تخریب ها مورد حمایت دستگاه قضایی و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند» بنا به وظیفه شغلی که جنگلبان و همچنین عضو شورای اسلامی روستا نیز هستم، وقتی مشاهده کردم در دل جنگل های هیرکانی که دارای درختان ارزشمنآ ازجمله گونه های ممنوع القطع ازاد و سرخدار است و برخی مدیران پیشین و کنونی، مجوز برداشت معدن سنگ لاشه داده اند نتوانستم سکوت کنم.

همان وقت احساس کردم این مجوز نه قانونی است و نه منصفانه؛ پس در ساعت غیراداری و بنا به وظیفه ای که به عنوان عضو شورای اسلامی روستای خودم، "کمپین نه به برداشت از کوه شیرین آباد" را تشکیل دادیم و با هماهنگی و اقدام دادستان محترم شهرستان علی آباد کتول، جلوی نشانه گذاری و قلع و قمع و تخریب درختان و این کوه را گرفتیم.

ما بر این باور بودم این حرکت جنگل دوستی، حتما مورد حمایت مدیرکل منابع طبیعی استان گلستان جناب اقای مهندس ابوطالب قزلسفلو قرار خواهد گرفت؛ ولی متاسفانه از آن تاریخ به بعد، مورد خشم و آزار و اذیت قرار گرفتم و تا امروز، به هر کجا که مقدور بود شکایت کرده ام؛ اما با دادن اطلاعات کذب و خلاف واقع و لابی اداره کل، مانع احقاق حق بنده شده اند.

وقتی متوجه این موضوع شدم ناخواسته و علی رغم میل باطنی ناچار به دادخواهی در گروه های مجازی مرتبط با منابع طبیعی برای رساندن صدای مظلومیتم شدم و برخی تخلفات مدیران فوق را نیز بیان کردم.

 به همین دلیل مدیرکل منابع طبیعی در دادگاه از بنده شکایت کرد که البته تبرئه شدم. آنها به رای بدوی اعتراض کردند؛ اما باز هم حکم برائت قطعی برای بنده صادر شد.

فکر می کردم مشکلم حل می شود؛ پس به آقای مهندس خسرو شهبازی سرپرست محترم "سازمان جنگل هامراتع و آبخیزداری کشور" نامه ای نوشتم و تماس های مکرر تلفنی با دفتر ایشان برقرار کردم؛ اما در جواب استعلام و دستور حل مشکل از سوی ایشان، بازهم اداره کل منابع طبیعی برای ضایع کردن حق و حقوق بنده موضوع شکایت را پیش کشید و اطلاعات کذب به آقای شهبازی دادند.

لذا از شما مقام محترم عاجزانه تقاضا دارم  دستور رسیدگی دقیق به مشکل پیش آمده را برای کار و حقوقم صادر فرمایید و حق مرا از مدیرانی که با تکیه بر قدرت و روابط خود از بی کسی من استفاده کرده اند بگیرید.

خواهش می کنم اگر مشاهده کردید بنده کذب گویی و سیاه نمایی می کنم جنان برخوردی با بنده کنید تا درس عبرتی شوم برای دیگران که جرات دروغ گویی و سیاه نمایی نداشته باشند؛ ولی اگر ثابت شد مشکلات پیش آمده برای کار بنده، به خاطر انجام وظیفه درست و قانونی و جلوگیری از کوهخواری و جنگلخواری بوده، احقاق حق بفرمایید و دستور پرداخت حقوق عقب افتاده ام و اصلاح قراردادهای ظالمانه و ایجاد امنیت شغلی را صادر فرمایید تا قوت قلبی شود برای همکارانم که ببینند اگر انجام وظیفه درست و قانونی کنند، مورد حمایت  نظام مقدس جمهوری اسلامی و دستگاه قضایی قرار خواهند گرفت.

حتی هنگامی که "بازرسی قوه قضاییه استان گلستان" اصرار بنده بر ثبت شکایتم را دیدند با رییس وقت "بازرسی اداره کل منابع طبیعی گلستان" آقای مهندس علی غفاری تماس تلفنی گرفته و ایشان آمدند و شکایتم را خواندند؛ اما گفتند اغراق می کند و برای همین شکایتم را حتی ثبت هم نکردند چه برسد به اینکه رسیدگی کنند. در حالی که در شکایت من، تخلفات متعدد اداره کل در مورد به کارگیری نیروها و اعمال نفوذ بر به کارگیری آنها و تخلفات دیگر را شرح داده بودم.

در نهایت بازرسان بازرسی قوه قضاییه استان گلستان به ریس بازرسی اداره کل گفتند اگر مشکل را خودتان با هم حل نکنید مجبور می شویم شکایت قرق بان را ثبت و رسیدگی کنیم! یعنی شکایت مرا ثبت هم نکردند؛ چرا که اگر ثبت می شد بسیاری از تخلف هابرملا می شد. ( مستندات آن موجود است و اگر دستور بفرمایید تقدیم می کنم.) نا گفته نماند تنها مرجع قانونی که شکایت کردم و طبق قانون و مستندات، پیگیر موضوع شد "بازرسی استانداری استان گلستان" بود. نمی دانم چه دلیلی مانع رسیدگی به شکایت بنده توسط بازرسی قوه قضاییه استان گلستان شده است.

همچنین در آخرین پیگیری که رییس بازرسی استان گلستان به بازرسان سازمان بازرسی استان، دستور پیگیری و حل مشکل بنده را داد، بازرسان بازرسی بعد از پیگیری گفتند مدیرکل منابع طبیعی در دادگستری از شما شکایت کرده و ما دیگر نمی توانیم دخالت کنیم و از دست ما کاری بر نمیاید؛ درصورتی که همه میگویند قوی ترین مرجع قانونی که می تواند بر حسن عملکرد ادارات، کارمندان دولت و مدیرکل ها و دیگر مدیران نظارت و رسیدگی و برخوردکند سازمان بازرسی است. حالا که حکم برائت قطعی از دادگاه گرفته ام هیچ بهانه ای وجود ندارد که سازمان بازرسی به موضوع وارد شود؛ اما تاکنون وارد نشده است.

حال از شما عاجزانه استدعا دارم که نسبت به حقوق از دست رفته من و خانواده ام که تمام زندگی ام را در راه حفاظت از جنگل های منطقه صرف کرده ام کمکم کنید.

ارادتمند شما رمضانعلی مسعودی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.