تردد خودرو در بافت تاریخی شهر یزد ممنوع شد

تردد خودرو در بافت تاریخی شهر یزد ممنوع شد
مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهری شهرداری یزد از منوعیت تردد هرگونه خودرو در ایام نوروز در بافت تاریخی جهان شهر یزد خبر داد.
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: ۲۵۷۴۱
Share
اسکان نيوز: حمید دهقان، مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهری شهرداری یزد با بیان اینکه هرگونه تردد خودرو در تمام معابر بافت تاریخی در ایام نوروز ممنوع است، اظهار کرد: شهروندان و مسافران می توانند در بافت تاریخی پیاده قدم بزنند.

وی افزود: معابر بافت تاریخی با استفاده از دوربین و تکنولوژی‌های هوشند جدید کنترل می‌شود و تردد در بافت تاریخی صرفا برای کسبه و ساکنین بافت تاریخی با احراز هویت پلاک خودور‌ها مجاز در نظر گرفته می‌شود.

دهقان ادامه داد: تلاش می‌کنیم هیچگونه محدویت و سختی برای تردد ساکنین و کسبه در بافت تاریخی ایجاد نشود.

مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد بیان کرد: طرح محدودیت تردد خودرو‌ها در بافت تاریخی در بازارچه سراف‌ها به صورت پایلوت اجرا و در ایام نوروز در تمام معابر بافت تاریخی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به افزایش ترافیک در روز‌های پایانی سال به ویژه در هسته مرکزی شهر، افزود: پارکینگ‌ها در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز سه ساعت بیشتر به شهروندان و مسافران خدمات رسانی می‌کنند.

جهان شهر یزد دوهزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار است.
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.