یک نماینده مجلس مطرح کرد:

ضرورت چاره‌اندیشی برای افزایش روند مهاجرت‌پذیری به پایتخت

پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶ | کد مطلب: ۲۵۶۸
عضو کمیسیون‌اجتماعی دهمین دوره مجلس شورا اسلامی از روند جمعیت‌پذیری شهر تهران انتقاد کرد.

اسکان نيوز: احمد بیگدلی با انتقاد از روند جمعیت‌پذیری شهر تهران، گفت: باید دلایل میزان مهاجرت‌پذیری به شهر تهران بررسی شود تا بتوان برنامه‌ریزی مدونی برای آن در نظر گرفت.
 
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورا اسلامی، ادامه داد: بر اساس آن‌چه که در گذشته برای کاهش جمعیت‌پذیری شهر تهران وعده داده شد عملیاتی نشد تا جایی که امروز شاهد افزایش این حجم جمعیت در تهران هستیم.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: جاذبه‌های تهران و امکانات و خدمات این شهر نسبت به دیگر شهرها باعث شده تا مردم رغبت بیشتری برای حضور در این کلانشهر داشته باشند درحالی که بسیاری از این جاذبه‌ها کاذب است و باید برای رهایی از آن برنامه‌ریزی شود.
 
وی یادآور شد: تهران از محلی برای یک زندگی نرمال خارج شده است و معضلات امروز آن از جمله ترافیک و آلودگی هوا در حالت عادی زندگی مردم را مختل کرده است این درحالی است که در گوشه و کنار این شهر شاهد معضلات اجتماعی نیز هستیم.
 
بیگدلی با تاکید بر این‌که ادامه روند جمعیت‌پذیری در تهران مشکلات این کلانشهر را دوچندان خواهد کرد، گفت: همین امکانات موجود برای پایتخت‌نشینان کافی نیست حال اگر قرار است جمعیت تهران همچنان افزایش یابد مشکلات آن نیز روز به روز افزایش می‌یابد.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورا اسلامی، گفت: تهران شهر آرمان‌ها نیست و به نظر می‌رسد از علت‌های مهاجرت‌پذیری به این شهر اشتغال و مشکلات اقتصادی است که باید مسئولان شهری برای آن برنامه‌ریزی کنند.
مرجع: خبرگزاری خانه ملت