آرامگاه «استر و مردخای» و کنسولگری فلسطین هیچ سنخیتی با هم ندارند

آرامگاه «استر و مردخای» و کنسولگری فلسطین هیچ سنخیتی با هم ندارند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان درباره تبدیل بنا «استر و مردخای» همدان به کنسولگری فلسطین، گفت: بنا تاریخی «استر و ‌مردخای» و موضوع کنسولگری هر دو متولیان خاص خود را دارند که دارای قوانین و ضوابط مشخص هستند و این دو هیچ سنخیتی با هم ندارند.
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: ۲۵۶۰۲
Share
اسکان نيوز: علی مالمیر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با تاکید بر این‌که مباحث مرتبط با کنسولگری ضوابط خاصی دارد، اظهار کرد: متولی این امر وزارت خارجه است و اگر قرار باشد مکانی برای این منظور درنظر گرفته شود با محوریت این ارگان پیگیری می‌شود همچنین اداره کل میراث فرهنگی استان هیچ‌گونه خبررسمی یا غیررسمی در این رابطه دریافت نکرده‌ است.

وی با یادآوری این نکته که بنا «استر و مردخای» اثری تاریخی متعلق به دوره ایلخانی است، افزود: این بنا ثبت ملی شده و اساسا تناسبی با موضوع کنسولگری ندارد همچنین ضوابط، قواعد و قوانین خاصی بر این‌گونه بناها حاکم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ادامه داد: از طرف دیگر نمایندگی‌های وزارت خارجه نیز دارای ضوابط خود هستند و متولی خاص دارند و طبیعتا اتفاقات این چنینی باید مسیر خود را طی کنند و قطعا این قضیه موضوعیت ندارد.

 در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۸، خبرگزاری دانشجو خبری مبنی بر تبدیل بنا «استر و مردخای» همدان به کنسولگری فلسطین منتشر و بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی همدان را در پی آن آورده بود.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.