بیانیه "انجمن محیط زیست ودوستداران طبیعت خوزستان" در اعتراض به اخبار صدور مجوز شکار چهارپا

مجوز شکار و وضعیت نامطلوب حیات وحش خاییز / مدعی العموم ورود و رسیدگی کند

مجوز شکار و وضعیت نامطلوب حیات وحش خاییز / مدعی العموم ورود و رسیدگی کند
به دنبال اخباری مبنی بر صدور مجوز شکار چهارپایان برای شکارچیان و اتباع خارجی در "منطقه حفاظت شده خاییز"، "انجمن محیط زیست ودوستداران طبیعت خوزستان" در اعتراض به این سیاست، بیانیه ای صادر کرد.
پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: ۲۵۴۲۸
Share
به گزارش اسکان نيوز، در این بیانیه با تاکید بر اینکه جمعیت حیات وحش منطقه حفاظت شده فوق در سال های اخیر به دلیل خشکسالی، کمبود علوفه، شکار غیرمجاز و بروز پدیده تلخ "ساخت و سازها" و "شهرک سازی" غیرقانونی، روند صعودی و مثبت نداشته از مدعی العموم تقاضای ورود به این موضوع را جهت پیشگیری از برهم خوردن امنیت این زیستگاه غنی و حیات وحش با ارزش آن داشته است.

متن این بیانیه در ادامه می آید.

بسمه تعالی

حسب اطلاعات واصله، سازمان حفاظت محیط زیست در صدد صدور مجوز شکار چهارپایان ( کل وحشی ) برای شکارچیان و هم چنین اتباع خارجی در منطقه حفاظت شده خاییز می باشد؛ موضوعی که مورد نگرانی و دغدغه خاطر کارشناسان و فعالان محیط زیست در حوزه حیات وحش گردیده است.

نظر به اینکه جمعیت حیات وحش "منطقه حفاظت شده خاییز" در این سال ها به دلیل خشکسالی، کمبود علوفه، شکار غیرمجاز و بروز پدیده تلخ ساخت وسازها و شهرک سازی تحت عنوان "منطقه نمونه گردشگری" که اساسا حسب مصوبات "شورایعالی شهرسازی ومعماری ایران" ممنوع هم می باشد روند صعودی و مثبت نداشته است.
 لذا "انجمن محیط زیست ودوستداران طبیعت استان خوزستان" ضمن ابراز نگرانی جدی در این خصوص تقاضای ورود مدعی العموم به این موضوع جهت ممانعت از این اتفاق تلخ و پیشگیری از برهم خوردن امنیت این زیستگاه غنی و حیات وحش با ارزش را خواستاراست.

انجمن محیط زیست و دوستداران طبیعت استان خوزستان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.