رئیس کمیته تنقیح شورا شهر تهران:

تخلف "شرکت جهان" در خرید و فروش تراکم شهر تهران/ به جای برگزاری مزایده املاک، تراکم فروشی می‌کند

تخلف "شرکت جهان" در خرید و فروش تراکم شهر تهران/ به جای برگزاری مزایده املاک، تراکم فروشی می‌کند
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب: ۲۵۱۳
Share
  • رئیس کمیته تنقیح شورا اسلامی شهر تهران درباره فعالیت‌های شرکت جهان که یکی از زیر مجموعه‌های شهرداری است، گفت: یکی از ابهاماتی که درباره عملکرد این شرکت وجود دارد، دخالت آن در فروش تراکم در شهر تهران بوده است به نحوی که از طریق ارتباطاتی که در شهرداری دارند با مبالغ پایین، تراکم را خریداری و با قیمت بالاتر به متقاضیان فروخته‌اند.

اسکان نيوز: ولی‌الله شجاع‌پوریان، عضو و رئیس کمیته تنقیح شورا اسلامی شهر تهران درباره تخلفات بانک شهر گفت: در این باره باید نهادهای نظارتی پاسخگو باشند، اما بالاخره باید جلو این ضرر را گرفت. سهامداران عمده بانک شهر، شهرداری تهران، شهرداری مشهد، شهرداری قم و چند کلانشهر دیگر هستند که سال 87 فعالیت خود را ذیل یک موسسه مالی و اعتباری آغاز کردند و بعد از چند ماه فعالیت در سال 88 مجوز تبدیل به بانک را دریافت کردند. ابهاماتی درباره برخی فعالیت‌ها وجود دارد، اما اخلاق و قانون حکم می‌کند مراجع قانونی به این موارد ورود کنند.
 
وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های شرکت جهان که یکی از زیر مجموعه‌های شهرداری است، گفت: بنیاد شهید و مجموعه شهرداری از سهامداران اصلی شرکت جهان هستند، البته گفته می‌شود؛ شهرداری تهران ارتباطی با این شرکت ندارد، اما بانک شهر به نمایندگی از شهرداری تهران سهم بنیاد شهید را نیز خریداری کرده، چرا که یکی از سهام‌داران اصلی بانک شهر شهرداری تهران است.
 
شجاع‌پوریان ادامه داد: از همین رو  شهرداری نمی‌تواند، منکر ارتباط با شرکت جهان شود. وظیفه این شرکت برگزاری مزایده املاک شهرداری تهران بوده و متاسفانه ابهامات متعددی درباره عملکرد این شرکت وجود دارد.
 
این عضو شورا شهر تهران ادامه داد: یکی از ابهاماتی که درباره عملکرد این شرکت وجود دارد، دخالت آن در فروش تراکم در شهر تهران بوده است به نحوی که از طریق ارتباطاتی که در شهرداری دارند با مبالغ پایین، تراکم را خریداری و با قیمت بالاتر به متقاضیان فروخته‌اند.
 
وی بیان کرد: متاسفانه به دلیل ضعف مکانیسم نظارت در شورا و عدم همراهی هیات رییسه، پیگیری چنین موضوعاتی به دلیل در اقلیت بودن اصلاح طلبان در شورا چهارم به نتیجه نمی‌رسید؛ اما امیدواریم نهادهای نظارتی به صورت جدی به این قضایا ورود کنند و چنانچه تخلفی در آن صورت گرفته به اطلاع عموم برسانند.
 
شجاع پوریان خاطرنشان کرد: به طور قطع اگر جدیت و نیتی برای شفاف‌سازی عملکرد شهردار تهران در این دوازده سال وجود داشت، امروز شاهد کاندیداتوری آقای قالیباف برای تصاحب پست ریاست‌جمهوری نبودیم.
مرجع: خبرگزاری ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.