طراحی سیستمی هوشمند برای سالمندان

طراحی سیستمی هوشمند برای سالمندان
سازمان جهانی سلامت به تازگی مقاله ای را در زمینه استفاده از سیستم های دیجیتالی هوشمند و تاثیر آن در رفتار و عملکرد سالمندان منتشر کرده است که مبنی بر آن اعلام کرده که به زودی از یک نوع سیستم دیجیتالی هوشمند مخصوص سالمندان رونمایی خواهد کرد.
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب: ۲۴۸۴۶
Share
اسکان نيوز-سرویس بین‌الملل-شیما نصیری: این سیستم دیجیتالی مجموعه ای از برنامه های تفریحی، سرگرمی، سلامت و تندرستی، تست سلامت، ردیابی، آموزش استفاده از فناوری های نوین، تقویت حافظه و تدریس قوانین مربوط به سالمندان را در خود جای داده است. از این رو سالمندان می توانند از طریق یک سیستم که در یک دستگاه کوچک جیبی تعریف می شود، به راحتی با دنیای پیرامون خود ارتباط مستقیم برقرار کرده و آموزش های لازم را در این زمینه دریافت کنند.

همچنین در بخش مجزایی از این سیستم دیجیتالی، ارتباط مستقیم با پزشک نیز قرار داده شده است تا سالمندان بتوانند به صورت آنلاین مشکلات اورژانسی خود را به پزشکان مطرح کنند. البته این بخش شامل دو قسمت می شود، یکی مربوط به پزشکان خانوادگی سالمندان و یکی دیگر نیز مربوط به پزشکان عمومی در رشته و تخصص های مختلف می شوند.

این پزشکان عمومی از سوی سازمان جهانی سلامت معرفی شده و مورد تایید هستند و سالمندان می توانند هریک از آن ها را به دلخواه انتخاب کنند. این در حالی است که برنامه تست سلامت این سیستم نیز به راحتی و با اتصال یک سیم می تواند روزانه فشار، چربی، قند خون و سایر موارد مشابه در سالمندان را چک کند و در صورت بروز هرگونه مشکلی، آن را به مخازب خود انتقال دهد. حتی در این مورد کلیه مشکلات جسمانی سالمند به صورت هفتگی و خودکار در اختیار پزشک معالج قرار خواهد گرفت.
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.