هوا ۹ نقطه خوزستان ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شد

هوا ۹ نقطه خوزستان ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شد
اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان هوا ۹ نقطه استان در روز دوشنبه را ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام کرد.
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: ۲۴۸۴۵
Share
اسکان نيوز: شاخص کیفی هوا استان در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح در بندر امام ۱۰۲، شوش ۱۰۶، سوسنگرد ۱۰۸، رامشیر ۱۱۲، وشوشتر ۱۱۴، اهواز ۱۱۵، ماهشهر ۱۱۶، اندیمشک ۱۲۱و آبادان ۱۲۴ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخصی کیفی هوا گتوند ۷۷، شادگان ۸۳، رامهرمز ۹۱، خرمشهر و دزفول ۹۳، مسجدسلیمان ۹۴، هندیجان ۹۵، امیدیه ۹۹ در شرایط قابل قبول هستند.

مدارس مقاطع سه گانه در حوزه شهری اهواز، کارون، شوش و سوسنگرد در  ۲ نوبت صبح و بعدازظهر سه‌شنبه هفته گذشته به دلیل آلودگی هوا تعطیل شدند.

AQI شاخصی است که برای گزارش روزانه کیفیت هوا به کار می‌رود و نشان می‌دهد که هوا اطراف چقدر تمیز یا آلوده است و این حد از آلودگی چه اثراتی ممکن است بر سلامتی داشته باشد. این شاخص بر اثراتی متمرکز است که ممکن است افراد چند ساعت یا چند روز بعد از تنفس در این هوا با آنها روبه رو شوند.

براساس این شاخص، در شرایط هوا پاک (۰ تا ۵۰) کیفیت هوا خوب است و پیامدی بهداشتی ندارد. در شرایط هوا سالم (۵۱ تا ۱۰۰) کیفیت هوا قابل قبول است؛ اما برخی از مواد آلاینده ممکن است مشکلات مختصری برای شماری از افراد به‌ طور غیرمعمول حساس به آلودگی هوا ایجاد کنند.

در شرایط هوا ناسالم برای گروه‌های حساس (۱۰۱-۱۵۰) افراد گروه حساس از جمله افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی مانند آسم، افراد دارای بیماری قلبی، کودکان و سالمندان ممکن است دچار مشکل و ناراحتی تنفسی شوند.

در شرایط هوا ناسالم (۱۵۱-۲۰۰) همه افراد در صورت قرار گرفتن درازمدت در معرض هوا با این شدت آلودگی ممکن است دچار علائم تنفسی شوند؛ افراد گروه حساس ممکن است دچار پیامدهای بیشتری شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، شرایط هوا بسیار ناسالم (۲۰۱-۳۰۰) هشدار درباره بروز وضعیت اضطراری بهداشتی است. با احتمال بیشتر سلامت همه جمعیت به خطر می‌افتد.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.