یزد به عنوان یک گالری هنری خاص در جهان مطرح است

یزد به عنوان یک گالری هنری خاص در جهان مطرح است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد از شهر یزد به عنوان یک گالری هنری خاص در جهان نام برد و گفت: خشت خشت یزد از فرهنگ و هنر بالا این شهر جهانی یاد می‌کند.
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب: ۲۴۳۲۳
Share
اسکان نيوز: مجید جوادیان‌زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد شب گذشته در مراسم افتتاحیه همایش سایه‌های فیروزه‌ای با بیان این مطلب، افزود: هر یک از نمادهای قدیمی شهر یزد از مسجد جامع کبیر تا ساباط‌های یزد نشان از آیین‌مند زندگی کردن مردم یزد حکایت می‌کند که این سرمایه بسیار ارزشمند و مهم است.

وی با بیان این‌که مردم کویر با سختی‌های طبیعی دوچندانی همراه بوده‌اند اما در عین حال با این سختی با هنری که داشته‌اند مقابله کرده‌اند، اظهار کرد: قنات تا هنر معماری یزد نشان دهنده همت والای ارزشمند یزدی‌هاست به طوری که به آیین‌مند زندگی کردن یزدی‌ها کمک موثری کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در ادامه به توسعه و شکاف یزد در گذشته و زندگی امروزی در دنیا مدرن کنونی مردم شهر یزد اشاره کرد و گفت: نیاز است در بسترهای علمی به شکاف‌هایی که ایجاد شده است، توجه کرد.

وی همچنین گفت: به دبیرخانه اولین همایش ملی سایه‌های فیروزه‌ای 30 مقاله ارشاد که نهایتا 20 مقاله در دو روز برگزاری همایش در قالب پوستر و سخنرانی ارایه می‌شود.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: این همایش در محورهای مختلفی همچون شهر یزد میراث جهانی، تجربیات و کاربردهای هنرهای جدید، ارتقا سیما بر منظر شهر و سایر محورها برگزار شده است.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.