تلاش برای تبدیل شهر جهانی یزد به شهر دوستدار معلول/شهرها معلولند

تلاش برای تبدیل شهر جهانی یزد به شهر دوستدار معلول/شهرها معلولند
شهردار یزد گفت: تلاش ما تبدیل شهر جهانی یزد به شهر دوستدار معلول است زیرا معتقدیم شهر باید برای استفاده همه اقشار جامعه مناسب باشد.
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: ۲۴۲۸۰
Share
اسکان نيوز: جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد در مراسم افتتاحیه اولین جشنواره ملی گردشگری معلولان امشب در سالن وحدت یزد اظهار داشت: برگزاری جشنواره گردشگری معلولان بهانه ای برای مناسب سازی سایت های گردشگری یزد و اماکن تاریخی شد اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با بیان این‌که شهرهای ما اکنون شهرهای معلول هستند، افزود: شهری که نتوان به راحتی در آن تردد داشت، معلول است و معتقدیم شهر سالم و توسعه یافته شهری است که همه اقشار با هر توانی بتوانند به راحتی در سطح شهر تردد کنند.

عزیزی با اشاره به مناسب سازی خوبی که در فضاهای گردشگری یزد برای معلولان صورت گرفت، عنوان کرد: تلاش ما این است که شهر جهانی یزد را به شهر دوستدار معلول تبدیل کنیم و کسب این برند تنها با مناسب سازی فضاهای شهری و گردشگری برای معلولان و توجه ویژه به این قشر در توسعه شهری امکان پذیر است..

شهردار یزد با ابراز خرسندی از اینکه برخی اقدامات جزئی و کوچک، امکان تردد معلولان در بافت تاریخی و سایت های گردشگری را فراهم آورد، بیان کرد: البته این اقدامات کافی نیست و حتی شاید نتواند ذره ای از مشکلات معلولان شهر را برطرف کند.

وی اظهار امیدواری کرد: برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره گردشگری معلولان بتواند در رفع بخشی از مشکلات جامعه معلولان استان و کشور موثر واقع شود.

عزیزی افزود: امیدواریم بتوانیم شهری را به وجود آوریم که برای گردشگری و برای همه اقشار مناسب باشد و مردم برای گردش، شهر تاریخی و میراث جهانی را انتخاب کنند و شاهد حضور معلولان با انگیزه و با نشاط در میان گردشگران باشیم.

جشنواره ملی گردشگری معلولان در سالن وحدت یزد برگزار شد و جمعی از معلولان از سراسر کشور در این مراسم حضور داشتند.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.