هوای پنج شهر خوزستان آلوده است

هوای پنج شهر خوزستان آلوده است
اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان هوای پنج شهر استان را آلوده اعلام کرد.
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: ۲۴۲۷۶
Share
اسکان نيوز: شاخص کیفی هوا شهرهای استان در ۲۴ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱صبح امروز، هندیجان ۱۵۳ در شرایط ناسالم و شادگان ۱۳۰، ماهشهر ۱۴۶، آبادان ۱۱۱ و اهواز ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارند.

باران دیروز شرایط هوای شهرهای استان را بهبود بخشید و به جز سوسنگرد که با شاخص کیفی ۱۰۱ ناسالم برای گروه‌های حساس بود، هوا سایر شهرها آلوده نبود. هوا گتوند، رامشیر، رامهرمز، بندر امام، شوش و بهبهان دیروز در شرایط پاک و هوا حمیدیه، خرمشهر، اندیمشک، شوشتر، ماهشهر، هندیجان، آبادان، اهواز و شادگان در شرایط قابل قبول بوده‌اند.

عامل آلایندگی هوا شهرهای استان ذرات با اندازه ۲.۵ میکرون گزارش شده است.

۱۱ آذر هوا هشت شهر خوزستان آلوده بوده و شوش، آبدان، ماهشهر، اهواز، اندیمشک، شادگان، سوسنگرد و هندیجان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشتند.

هواشناسی خوزستان پدیده غالب این ایام را مه و مه رقیق پیش بینی و اعلام کرده موج بعدی بارش روز جمعه وارد استان می‌شود.

بر اساس این گزارش، شرایط وارونگی دما از ۱۷ آبان بر استان حاکم بوده که در حدود ۱۱ شهر را در برخی روزها با مشکل مواجه کرده است.

در روزهای گذشته نیز تهران و تعدادی از کلانشهرها به دلیل شرایط وارونگی و آلودگی هوا، تعطیلی اعلام کرده‌اند.

AQI شاخصی است که برای گزارش روزانه کیفیت هوا به کار می‌رود و نشان می‌دهد که هوای اطراف چقدر تمیز یا آلوده است و این حد از آلودگی چه اثراتی ممکن است بر سلامتی داشته باشد. این شاخص بر اثراتی متمرکز است که ممکن است افراد چند ساعت یا چند روز بعد از تنفس در این هوا با آن‌ها روبه‌رو شوند.

براساس این شاخص، در شرایط هوای پاک (۰ تا ۵۰) کیفیت هوا خوب است و پیامدی بهداشتی ندارد. در شرایط هوا سالم (۵۱ تا ۱۰۰) کیفیت هوا قابل قبول است؛ اما برخی از مواد آلاینده ممکن است مشکلات مختصری برای شماری از افراد به‌ طور غیرمعمول حساس به آلودگی هوا ایجاد کنند.

در شرایط هوا ناسالم برای گروه‌های حساس (۱۰۱-۱۵۰) افراد گروه حساس از جمله افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی مانند آسم، افراد دارای بیماری قلبی، کودکان و سالمندان ممکن است دچار مشکل و ناراحتی تنفسی شوند.

در شرایط هوا ناسالم (۱۵۱-۲۰۰) همه افراد در صورت قرار گرفتن درازمدت در معرض هوا با این شدت آلودگی ممکن است دچار علائم تنفسی شوند؛ افراد گروه حساس ممکن است دچار پیامدهای بیشتری شوند.

شرایط هوا بسیار ناسالم (۲۰۱-۳۰۰) هشدار درباره بروز وضعیت اضطراری بهداشتی است. با احتمال بیشتر سلامت همه جمعیت به خطر می‌افتد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان،  شرایط هوا خطرناک (۳۰۰- ۵۰۰) وضعیت اضطراری هشدار بهداشتی است. همه افراد ممکن است دچار پیامدهای بهداشتی وخیم شوند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.