قطار هشتگرد به زودی روی ریل می‌رود/همت در انتها راه

قطار هشتگرد به زودی روی ریل می‌رود/همت در انتها راه
استاندار البرز گفت: در پروژه همت پیمانکار قول داده دو لاین پروژه منهای تونل جنوبی را تا بهمن ماه به بهره‌برداری برساند.
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: ۲۴۲۷۱
Share
اسکان نيوز: عزیزاله شهبازی، استاندار البرز امروز چهارشنبه ۱۳ آذرماه در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهی استان اظهار کرد: علی‌رغم این‌که برای تامین اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی استان با مشکلات زیادی مواجه هستیم ولی اجازه نمی دهیم این مشکلات مانع از تحقق اهداف پیش بینی شده در این حوزه شود.

 وی با تاکید بر این‌که میانگین تردد در محورهای مواصلاتی البرز بیش از سه برابر میانگین کشوری است، ادامه داد: عمده پروژه‌هایی که از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر در امید در استان در حال اجراست مربوط به راه‌ها است.

وی توضیح داد: پروژه اتوبان شهید همت، آزادراه تهران- شمال و قطار برقی هشتگرد-کرج بخشی از این پروژه‌ها هستند.

شهبازی افزود: برای پروژه قطار برقی هشتگرد-کرج در فاصله زمانی سه ماه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که این تخصیص از زمان آغاز آن بی نظیر بوده است.

این مسئول افزود: با حضور مقامات کشوری به زودی شاهد افتتاح پروژه قطار برقی کرج -  هشتگرد و اتوبان شهید همت هستیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه آزادراه آبیک -چرمشهر اظهار کرد: این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد و تنها ۹ کیلومتر از آن در محدوده تالاب صالحیه باقی مانده که پیش بینی می شود با سرعت فعلی این پروژه در اوایل سال ۹۹ زیر بار ترافیک برود.

وی با بیان این‌که در  پروژه هشتگرد به طالقان نیز چهار پیمانکار به طور همزمان مشغول کار هستند؛ گفت: قرار بود این پروژه در تابستان به بهره برداری برسد ولی به خاطر افزایش ایمنی و اعمال پیوست‌های زیست محیطی به تاخیر افتاده است.

شهبازی ادامه داد: پیوست زیست محیطی این پروژه مجددا مورد ارزیابی قرار گرفته و وضعیت ساختارهای ایمنی آن نیز به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.

وی گفت: تا کنون ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه تخصیص یافته و در صورت نیاز این اعتبار افزایش می‌یابد.

استاندار البرز توضیح داد: در پروژه همت هم پیمانکار قول داده دو لاین پروژه منها تونل جنوبی را تا بهمن ماه به بهره‌برداری برساند.

وی اضافه کرد:  در بحث جذب اعتبارات عمرانی مشکلی نداریم و  بخشی از اسنادی که در سال‌های گذشته باقی مانده و برگشت خورده بود امسال جذب شده است.

وی توضیح داد: اعتبارات عمرانی البرز در سال ۹۸ در مقایسه با ادوار گذشته ۱۵درصد رشد داشتیم و برای سال ۹۹  هم نسبت به متوسط کشوری هفت درصد رشد داشته ایم.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.