توضیحات محیط زیست درباره علت آلودگی هوا همدان

توضیحات محیط زیست درباره علت آلودگی هوا همدان
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: شاخص هوای ۲۴ ساعته شهر همدان منتهی به ساعت ۱۱ چهارشنبه ۶ آذرماه، وضعیت هشدار را نشان می‌دهد.
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب: ۲۴۱۰۸
Share
اسکان نيوز:محسن جعفری‌نژادبسطامی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان ادامه داد: شاخص کیفیت هوا همدان براساس میانگین در ۲۴ ساعت گذشته (از ساعت ۱۱ دیروز تا ساعت ۱۱ امروز) با میزان ۱۲۷، ناسالم برای گروه‌های حساس و در وضعیت هشدار بوده است.

وی علت آلودگی را ذرات کوچک تر از ۲.۵  میکرون عنوان کرد و افزود: پدیده وارونگی دما و اینورژن و قرارگیری ایستگاه سنجش آلودگی هوا در نقطه پر ترافیک شهر موجب شده است غلظت اعلام شده آلودگی هوا در ساعات ابتدایی صبح افزایش یافته و به علت حرکت نکردن هوا، شاخص آلودگی ثابت بماند و شاخص اعلام شده در نقطه پرترافیک شهر نمی‌تواند شاخص دقیقی از وضعیت هوا تمام نقاط شهر همدان باشد که به این منظور نیاز به ایستگاه‌های پایش بیشتری داریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان خاطرنشان کرد: با گرم تر شدن و حرکت هوا، میزان آلودگی اعلام شده توسط ایستگاه سنجش که در محل میدان پروانه‌های همدان قرار گرفته است، کاهش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، وی یادآور شد: شاخص ۲۴ ساعته کیفیت هوا به صورت روزانه برای دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان مدیریت بحران و دانشگاه علوم پزشکی همدان ارسال می‌شود که براساس دستورالعمل شرایط اضطراری هوا، در زمینه مسائل گوناگون از جمله هشدارها و اقدامات لازم در کمیته مربوطه تصمیم‌گیری خواهد شد.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.