سیستم‌های آنلاین مدیریت بحران تهران یک هفته خاموش بود

سیستم‌های آنلاین مدیریت بحران تهران یک هفته خاموش بود
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: تمام سیستم‌های آنلاین مدیریت بحران در هفته گذشته قطع بود.
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸
ساعت ۱۹:۵۶
کد مطلب: ۲۴۰۰۴
Share
اسکان نيوز-مرضیه قاسمی: رضا کرمی‌محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در پاسخ به این پرسش که در هفته گذشته که اینترنت کشور قطع بود آیا این سازمان نیز دچار مشکل و قطعی اینترنت بود، به اسکان نيوز  گفت: متاسفانه سیستم‌های آنلاین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این مدت قطع شده بود و پس از اعلام به مراجع و پیگیری‌های انجام شده توانستیم این سیستم‌ها را امروز وصل کنیم و باید تدبیری برای موارد احتمالی بعدی پیش‌بینی شود و این مراکز مدیریت بحران و یا مراکزی که عملکرد مشابهی دارند، استثنا شوند.

کرمی در پاسخ به این پرسش که اگر در این فاصله زلزله یا سیلی رخ می‌داد، قطع بودن سیستم آنلاین چه تاثیری در کنترل وضعیت موجود می‌گذاشت، گفت: اگر این اتفاق می‌افتاد فعالیت‌ها بسیار سخت می‌شد، هر چند سیستم‌های بی‌سیم مان فعال است و از این طریق می‌توانستیم هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم. اما قطعی اینترنت کار را برای ما سخت تر می کرد حداقل این است که سازمان‌هایی مانند سازمان ما به شبکه داخلی متصل شوند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به جلسه‌ای که در سازمان مدیریت بحران کشور در این خصوص برگزار شد، گفت: این موارد و مشکلات زیرساختی با مخابرات مطرح شد سازمان‌هایی که در بخش پیشگیری و مدیریت بحران فعال هستند پیش‌بینی شود سیستم‌های آنلاین شان دچار اختلال و مشکل نشود و امیدوارم در مواردی احتمالی بعدی این موارد نیز پیش‌بینی شود.

نبود اینترنت برای سایر بخش‌های شهرداری تهران نیز مشکلاتی ایجاد کرده بود. در روزهای آلوده تهران جزئیات کیفیت هوا تهران که پیش از این روی سایت یا اپلیکیشن این شرکت قرار می‌گرفت، به‌روز رسانی نشده است.

حسین شهیدزاده، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا تهران در این رابطه به خبرگزاری ایسنا توضیح داده است:  ما بخشی از اطلاعات خود را برای پیش‌بینی هواشناسی و آلودگی هوا از سایت‌ها و مدل‌های جهانی تامین می‌کنیم. اختلالات به وجود آمده در اینترنت کشور، سبب شده است که به این اطلاعات جهانی دسترسی نداشته باشیم و در نتیجه نتوانیم پیش‌بینی آلودگی هوا برای روزهای آینده، جهش وزش باد و مقدار بارندگی را روی سایت خود بارگذاری کنیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.