برآورد دقیقی از میزان خسارت ها تهران نداریم

برآورد دقیقی از میزان خسارت ها تهران نداریم
حجت نظری عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید هر چه زودتر گزارشی از میزان آسیب ها به اماکن عمومی و فضاهای شهری را تهیه و به شورا ارائه کند.
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: ۲۳۹۴۱
Share
به گزارس اسکان نيوز، هنوزمشخص نیست در حوادث چند روز اخیر چه میزان از تجهیزات شهری تخریب شده ،چندمخزن زباله به آتش کشیده شده و به چه تعداد ازدوچرخه های شهری آسیب دیده است.

در جلسه این هفته شورای شهر تهران  حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به اعتراض های اخیر به دلیل افزایش ناگهانی بنزین اشاره کرد و از آتش زدن یک اتوبوس خبر داد.

او یادآوری کرد آتش زدن سرمایه های شهر در وضعیت تحریم که خرید اتوبوس با مشکلاتی همراه است و قیمت ها نیز چندین برابر شده برای خود شهروندان مشکلاتی را ایجاد می کند.

  دراین هفته ساختمان شهرداری یکی از محلات منطقه 4 نیز به آتش کشیده شد و خودروی شهردار شب یکی دیگر از محلات نیز آسیب دید. درحالی که بیشتر شهرداری های کشور میزان خسارت هایی که دراین چند روز به آنها وارد شده است را اعلام کرده اند اما هنوز شهرداری تهران برآورد اولیه ای از این خسارت ها ندارد.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص میزان خسارت‌هایی که اعتراض‌های اخیر به افزایش قیمت بنزین، تجهیزات شهری و فضاهای عمومی شهر وارد کرده است، به اسکان  نیوز گفت: تاکنون گزارش دقیقی در این رابطه ارائه نشده است. سخنانی که تاکنون گفته ام  بر اساس مشاهدات خودم و برخی از گزارش‌هایی که از زیرمجموعه‌های شهرداری گرفته‌ام،   بنابراین نمی‌توانم به طور دقیق بگویم اتفاقات اخیر چقدر به فضای عمومی خسارت وارد کرده و چند وسیله نقلیه و ... تخریب شده و آمار دقیقی از تخریب اتفاقات اخیر نداریم.

او تاکید کرد: شهرداری باید هر چه زودتر گزارشی از میزان آسیب ها به اماکن عمومی و فضاهای شهری را   تهیه و به شورا ارائه کند. به عنوان نماینده مردم از شهرداری این موضوع را پیگیری می‌کنم تا این گزارش تهیه شود و به اطلاع مردم برسد.

درآمدهای حاصل از افزایش نرخ سوخت صرف تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی می شد

نظری با بیان این که مدیریت شهری در تصمیم اخیر، نقشی نداشته است گفت: این اعتراض‌ها به تصمیمی است که سران سه قوا گرفته و اتفاقاً مدیریت شهری می‌تواند کمک کند بخشی از این مشکلات کمتر شود. بر اساس تصمیم  دولت و دو قوه دیگر، یارانه سوخت کم می‌شود و قرار است مستقیم این یارانه به مردم پرداخت شود که همین تصمیم نیز محل بازنگری دارد. اینکه این پول را بگیریم و دوباره به مردم بازگردانیم، مشکلی را برطرف نمی‌کند.

باید بخشی از این درآمد باید  صرف تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شود و با تجهیز، بروزرسانی و توسعه حمل و نقل عمومی، آسایش بیشتری برای شهروندان و حتی ساکنان شهرهای مجاور فراهم می‌کردیم اما در حال حاضر مدیریت شهری، سهمی از این افزایش درآمدها ندارد. قیمت بلیت مترو و اتوبوس افزایش پیدا نمی‌کند درحالی‌که هزینه‌های شهر با این تصمیم افزایش پیدا خواهد کرد. دولت باید در زمان تصمیم‌گیری، دستکم با نقش‌آفرینان بخش‌های مختلف که به این موضوع مرتبط بودند، گفت‌وگو می‌کرد تا با آمادگی بیشتری این تصمیم را می‌گرفت.

برخی از مدیران ارشد دولتی به مردم دروغ گفتند

او ادامه داد: اطلاع‌رسانی درستی از سوی دولت در این خصوص انجام نشد و برخی از مدیران ارشد دولتی به مردم دروغ گفتند؛ حتی ما در مدیریت شهری از این سیاستگذاری جدید اطلاعی نداشتیم که اگر این اطلاع به ما داده شده بود، با آمادگی بیشتری در خصوص این افزایش، تصمیم‌گیری می‌کردیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.