بقعه امامزاده شمس‌الدین(ع) روستا دروار دامغان مرمت شد

يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳ | کد مطلب: ۲۳۷۲۵
بقعه امامزاده شمس‌الدین(ع) روستا دروار دامغان مرمت شد
بخش های مهم خبر
  • رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان از ساماندهی، مرمت و احیا فضا داخلی امامزاده شمس‌الدین روستای دروار شهرستان دامغان خبر داد.
اسکان نيوز: مهدی قاسمی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان امروز و در گفت‌وگویی افزود: عملیات مرمت و ساماندهی فضا داخلی امامزاده شمس‌الدین روستا دروار دامغان با مشارکت اداره میراث فرهنگی و همیاری هیات امنا امامزاده شمس الدین انجام شد.

وی با اشاره به اهمیت صیانت و نگهداری از مواریث ارزشمند تاریخی - مذهبی، اظهار کرد: بقعه امامزاده شمس الدین (ع) واقع در منطقه تویه دروار دامغان از آثار مربوط به دوره صفویه است که به منظور حفاظت و نگهداری از این بنای تاریخی، مذهبی و جلوگیری از تخریب و آسیب بیشتر به آن، پروژه ساماندهی و مرمت این بنا از اواخر تیر ماه امسال آغاز شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: اجرای کف‌سازی آجری با آجر سنتی، اجرا ازاره آجری با طرح هره و لوزی با آجر ختائی و قزاقی، سفید کاری بدنه‌های داخلی با ملات گچی، مرمت و دوخت و دوز ترک دیوارها به همراه دوغاب ریزی‌های لازم در راستای مرمت این بنا انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، بقعه متبرک امامزاده شمس‌الدین (ع) در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ با شماره ۲۵۰۹۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.