حال شهرهای‌ ما خوب نیست/ نیاز شهرها به طبیبان شهری

حال شهرهای‌ ما خوب نیست/ نیاز شهرها به طبیبان شهری
رئیس سازمان شهرداری‌ها گفت: امروز باید به جا مدیران شهری دنبال طبیبان شهری باشیم.
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸
ساعت ۲۰:۲۴
کد مطلب: ۲۳۵۶۰
Share
اسکان نيوز: مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها در چهارمین مراسم جایزه جهانی خشت طلا که به مناسبت روز جهانی شهرها برگزار شد، گفت: همیشه عنوان شده که اندیشه پایه و اساس زندگی انسان است. این موهبت الهی درک هستی را برای انسان قابل فهم می‌کند‌.

او افزود: همیشه مطرح شده که همه چیز حاصل اندیشه است‌. انسان آنی است که می‌اندیشد و با اندیشه خود می‌آفریند. تمام عالم حاصل یک عقل کل است.

جمالی‌نژاد با بیان این‌که در بسیاری از مواقع از اندیشه غافل هستیم، تصریح کرد: امروز کمتر فکر می‌کنیم و کمتر حوصله داریم و همه‌جانبه‌نگر موضوعات را پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها با بیان اینکه در یک دوره‌ای معماری کشورمان زبان‌زد بود، اظهار کرد: یک زمانی بحث شهر اخلاق، شهر تاب‌آور، شهر زیست‌پذیر و غیره مطرح بود اما همه این مسائل و توجه به آن‌ها نسخه‌ شفابخشی برای شهرها نبوده و نیستند.

وی با بیان این‌که جا سئوال است که چرا با وجود این همه پروژه‌، پل و غیره هنوز هم حال شهرهای‌ ما خوب نیست، افزود: یادمان رفته که شهر موجود زنده است و هم روح و هم کالبد دارد و اگر همه جوانب آن را در نظر نگیریم نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها با بیان این‌که شهرهای اسلامی مصادیق کاملی از شهرهای ایده‌آل هستند، گفت: در شهرهای اسلامی همه صفات انسانی و الهی در نظر گرفته شده و معتقدم باید به جای مدیران شهری دنبال طبیبان شهری باشیم تا آن‌ها بتواند با در نظر گرفتن همه جوانب و ابعاد وجودی شهرها مشکلات را حل کنند.
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.