آژیر خطر برای شهرک تاریخی ماسوله به صدا درآمد/ ضرورت توجه مسئولان

آژیر خطر برای شهرک تاریخی ماسوله به صدا درآمد/ ضرورت توجه مسئولان
رئیس شورای شهر ماسوله با اشاره به قطع تنها منبع درآمدی شهرداری این شهر به دستور مقام قضایی از مسئولان استان گیلان و شهرستان فومن خواست اقدامی در این زمینه انجام دهند.
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب: ۲۳۳۲۰
Share
اسکان نيوز: رضوان عسگرپور، رئیس شورای شهر ماسوله با اشاره به برخی ویژگی‌های شهر ماسوله از نظر جمعیت، مساحت و یا حتی ساختار، اظهار کرد: با توجه به ویژگی‌های منحصربه فرد، ماسوله همیشه نیازمند یک نگاه ویژه از سوی مسئولان بوده است.

وی با بیان این‌که جمعیت ثابت ماسوله به ۵۰۰ نفر نمی‌رسد، افزود: در زمان حضور گردشگران و مسافران داخلی و خارجی که در تمام فصول سال شاهد حضور آن‌ها در این شهر هستیم این جمعیت روزانه به ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر هم می رسد.

رئیس شورای شهر ماسوله با اشاره به این‌که وجود این حجم از جمعیت با توجه به ساختار تاریخی این شهر به ویژه‌تر شدن شرایط ماسوله اضافه می‌کند، گفت: برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به این حجم از جمعیت نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات مناسب رفاهی و امنیتی هستیم.

وی در ادامه به حجم بالا تولید زباله در این شهر در زمان حضور مسافران و گردشگران اشاره و تصریح کرد: باید برای ساماندهی به زباله‌های تولیدی توسط مسافران و همچنین ارائه خدمات بهداشتی اقدامات موثری انجام دهیم.

عسگرپور با اشاره به ورود حجم بالا خودرو و لزوم تامین امنیت و جای پارک مناسب، افزود: انجام این مهم زمانی مسیر خواهد شد که شهرداری بتواند درآمدی برای ساماندهی به این وضعیت، تامین پارکبان و نگهبان محله در مقابل دریافت مبالغی خدمات مناسبی به شهروندان و گردشگران و مسافران ارائه کند.

وی در ادامه با اشاره به این‌که طی هفته‌های گذشته با توجه به دستور مقام قضایی تنها منبع درآمدی شهرداری ماسوله که تأمین کننده بودجه شهرداری، ارائه خدمات، تامین پارکبان و پرداخت حقوق پرنسل خدماتی این شهر بود قطع شده است، گفت: این موضوع سبب شده تا شهرداری ماسوله نتواند به وظایف خود به خوبی عمل کند.

رئیس شورای شهر ماسوله با بیان این‌که با توجه به انجام مقدمات ثبت جهانی این شهر توسط میراث فرهنگی گیلان، تصریح کرد: به دلیل شرایط این شهر و عدم ساز‌وساخت شهرداری در آن برای تامین منابع مالی و یا حتی جذب سرمایه‌گذار تنها منبع درآمدی شهرداری دریافت عوارض خدمات رفاهی و گردشگری برای ارائه خدمات رفاهی به گردشگران و مسافران بود که در حال حاضر با دستور مقام قضایی قطع شده است.

وی با اشاره به درخواست از مراجع ذی‌صلاح برای حل این مشکل و عدم پاسخگویی به این درخواست، افزود: از همه مسئولان شهرستان و استان گیلان درخواست می‌کنم قبل از این‌که شهرداری ماسوله از پرداخت حقوق کارکنان و ارائه خدمات به شهروندان و گردشگران ناتوان شود باید برای این موضوع راهکار اساسی پیش‌بینی کرد.

عسگرپور با بیان این‌که با توجه به عدم درآمد مالی، شهرداری ماسوله موفق به بکارگیری نگهبان شب برای فصول پاییز و زمستان و یا پارکبان برای هدایت خودروها نشده‌ است از استاندار گیلان، فرماندار و دادستان شهرستان فومن خواست قبل از تعطیلی شهرداری ماسوله و ایجاد وضعیت نامناسب برای این شهر اقدام مناسبی صورت گیرد.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.