در نامه شبکه محیط زیست و منابع طبیعی کشور به معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست طرح شد:

درخواست اعلام توجیهات علمی واجتماعی اجرای پروژه انتقال آب دریای شمال به کویر ایران

درخواست اعلام توجیهات علمی واجتماعی اجرای پروژه انتقال آب دریای شمال به کویر ایران
زمزمه موافقت ضمنی سازمان حفاظت محیط زیست با "طرح شیرین سازی و انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران" اینروزها دوباره قوت گرفته است. جدیدترین واکنش مربوط به شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست ومنابع طبیعی کشور است.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: ۲۳۱۵۴
Share
به گزارش  اسکان نيوز، دبیر شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست ومنابع طبیعی کشور با ارسال نامه ای خطاب به معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از او خواست با توجه به حساسیت های متعدد در این باره نزد کنشگران، فعالان و استادان محیط زیست سراسر کشور، دستور ارائه دلایل سازمان حفاظت محیط زیست که توجیه کننده فنی یا قانونی جهت صدور مجوز اجرای این پروژه است را صادر کنند.

امضاکننده نامه  با اشاره به جلسه تیرماه سال جاری تاکید کرده است که قرار بود بررسی های کارشناسی در حوزه های تعیین و روزآمدسازی منابع ومصارف دو استان، تعیین اثرات پروژه بر محیط طبیعی، انجام ارزیابی اقتصادی و تدوین سند ارزیابی اثرات اجتماعی صورت پذیرد.
متن کامل نامه به شرح زیر است:

آقای دکتر تجریشی
معاون محترم محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست
با اهدای سلام و آرزوی توفیق

احتراما با عنایت به انتشار اخباری مبنی بر موافقت آن سازمان با اجرای پروژه انتقال آب دریای شمال به سمنان که یکی از دغدغه های جدی کنشگران، فعالان و استادان محیط زیست ومنابع طبیعی کشور است و مبتنی بر مفاد جلسه کمیته ارزیابی این پروژه در تاریخ 15 تیر 98 در دفتر ارزیابی سازمان و با حضور نمایندگان وزارت نیرو، شرکت های پیمانکار ومجری، مدیران کل محیط زیست ومنابع طبیعی دو استان مبدا و مقصد، نمایندگان شبکه ملی و کارشناسان دفتر ارزیابی تشکیل شد که طی آن مقرر گردید که بررسی های کارشناسی در حوزه های تعیین و روزآمدسازی منابع ومصارف دو استان، تعیین اثرات پروژه بر محیط طبیعی، انجام ارزیابی اقتصادی و تدوین سند ارزیابی اثرات اجتماعی صورت پذیرد.

مستدعی است با توجه به عدم انجام مطالعات و ارزیابی اجتماعی، عدم توجیه اقتصادی پروژه و قطعیت بروز آسیب های غیرقابل کنترل به محیط زیست مبدا ومقصد، دستور ارائه دلایل سازمان حفاظت محیط زیست که توجیه کننده فنی یا قانونی جهت صدور مجوز اجرای این پروژه است را صادر فرمایید.

با سپاس و احترام دوباره
شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست ومنابع طبیعی کشور
محمد اله موتی
دبیر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰