چوب تورم لای چرخ مترو کرج

چوب تورم لای چرخ مترو کرج
چوب تورم لای چرخ متروی کرج باعث شده که متولیان به دریافت اوراق مشارکت روی بیاورند بلکه این پروژه بعد از سال‌ها به ایستگاه پایانی برسد.
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب: ۲۳۱۴۰
Share
اسکان نيوز: احد رسولی، عضو شورای شهر کرج پیش از ظهر سه شنبه در بازدید خبرنگاران از خط دو متروی کرج، اظهار کرد: احداث یک مجتمع ایستگاهی در منطقه جهانشهر در شورای پنجم مصوب شد که توسط سازمان ‌حمل و نقل ریلی شهرداری کرج با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی اتاق فرمان متروی کرج، گفت: این اتاق فرمان مترو پشت ایستگاه چهاراه طالقانی در حال احداث است.

عضو شورای شهر کرج در خصوص تامین منابع مالی متروی کرج، گفت: سال گذشته حق انتشار ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را دریافت کردیم هم اکنون این اعتبار در حساب شهرداری است و تنها برای پروژه مترو هزینه می‌شود.

رسولی با اشاره به موافقت وزارت کشور با اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه متروی کرج، گفت: امیدواریم این اعتبار در کوتاهترین زمان ممکن جذب شود.خرید تجهیزات برای متروی کرج با مشکل مواجه است

در ادامه این بازدید احمدرضا محسنی، مشاور کارفرمای پروژه خط دو متروی کرج گفت: ریل خط دو خریداری شده است، در مرحله نخست از ۴۵ متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی برای مسافرگیری آماده می شود، این مهم تا سال آینده عملیاتی می‌شود.

محسنی با بیان اینکه متروی کرج پس از تعطیلی مقطعی، یکسال است که فعال شده، گفت: برای خرید تجهیزات پروژه نیز با مشکل مواجه هستیم.

در ادامه این بازدید محمدجواد رستمی، مدیراجرایی فاز یک خط دو متروی کرج، گفت: فاز یک و دو این پروژه ۲۷ کیلومتر است.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی در فاز یک خط دو که ۱۵ کیلومتر بوده و از میدان شهید شهید سلطانی آغاز و تا بعد از دانشگاه خوارزمی کرج ادامه دارد، در حال انجام است.ریل‌گذاری فاز یک خط دو متروی کرج آذرماه انجام می‌شود

مدیراجرایی فاز یک خط دو متروی کرج پیشرفت فیزیکی ایستگاه جهانشهر را ۷۲ درصد اعلام کرد و گفت: نازک کاری، سقف و دیوار چینی در این ایستگاه تا اول بهمن ماه امسال به اتمام می رسد.

رستمی ضمن ابراز تاسف از این‌که از سال ۹۴ عملیات اجرایی متروی کرج متوقف شده بود، گفت: با آغاز به کار شورای پنجم متروی کرج نیز فعال شد، فاز یک خط دو از ایستگاه ۴۵متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار و در کنار آن ۲۵ میلیون یورو اعتبار  ارزی می خواهد، بخشی از تجهیزات وارداتی خریداری شده است.

مدیراجرایی فاز یک خط دو متروی کرج گفت: ریل‌گذاری در فاز یک خط دو حد فاصل ایستگاه چهاراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر از اواخر آذرماه سال جاری آغاز می شود.

رستمی با اشاره به این‌که ایستگاه ۴۵متری گلشهر نیز در حال حاضر ۷۸.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: پله‌های فرار در همه ایستگاه نصب شده است، آسانسور مخصوص سالمندان و معلولان نیز در ایستگاه‌ها جانمایی می‌شود.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.