استاندار ایلام خبر داد:

افزایش ۱۰ برابری تردد زوار از مهران/ ۵۶ هزار نفر از مرز خارج شدند

افزایش ۱۰ برابری تردد زوار از مهران/ ۵۶ هزار نفر از مرز خارج شدند
استاندار ایلام از افزایش ۱۰ برابری تردد زوار از مرز مهران در یک روز خبر داد و گفت: دیروز ۵۶ هزار نفر از مرز خارج شدند.
جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب: ۲۳۰۵۱
Share
اسکان نيوز: قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز جمعه از تردد بیش از ۵۶ هزار نفر در یک روز از مرز مهران خبر داد و گفت: از ابتدا تا انتهای روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه مصادف با چهارمین روز از ماه صفر بیش از ۵۶ هزار و ۷۲۱ نفر از مرز بین المللی مهران تردد کرده اند که این آمار در نوع خود نسبت به مدت مشابه بی سابقه بوده و بیش از ۱۰ برابر افزایش را نشان می دهد.

وی در ادامه به آمار خروج زوار ایرانی در چهار روز اول ماه صفر اشاره کرد و گفت: جمع کل خروج زوار از مرز مهران در این چهار روز ۱۰۵ هزار و ۵۶۳ نفر بوده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ که ۲۰ هزار و ۵۵۵ نفر بوده، رشدی ۵ برابری داشته است.

وی ادامه داد: در حالی که جمع کل ورود زوار از مرز مهران در این چهار روز به ۳۰ هزار و ۵۳۳ نفر رسیده، این میزان در مدت مشابه سال ۹۷ که ۴ هزار و ۹۵۵ نفر بوده، رشدی ۶ برابری داشته است.

استاندار ایلام در ادامه به مجموع تردد زوار در چهار روز اول ماه صفر از مرز مهران اشاره کرد و گفت: جمع کل تردد زوار در چهار روز اول ماه صفر از مرز مهران در سال ۹۷ عدد ۲۵ هزار و ۵۱۰ نفر را نشان می دهد این در حالی است که این میزان امسال به ۱۳۵ هزار و ۹۱۶ نفر رسیده است و رشدی بیش از ۵ برابر داشته است.

وی در پایان علل افزایش این حجم تردد زوار از مرز مهران را علاوه بر مزایای این مرز از جمله نزدیکی و آماده بودن زیرساخت ها، عواملی چون امنیت بالای مرز عنوان کرد و گفت: حتی اوضاع و احوالات داخلی عراق در چند روز گذشته هم تاثیری در تردد روان و امن از مرز بین‌المللی «مهران» نداشته است.

سلیمانی دشتکی در پایان تاکید کرد: علی رغم افزایش قابل توجه زوار در مرز مهران، تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات و ایجاد یک تردد سالم، امن و روان اتخاذ شده است.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.