تامین اعتبارات لازم جهت رفع مشکلات سایت زباله ساری / مردم به وعده‌های مسئولان بدبین شده‌اند

تامین اعتبارات لازم جهت رفع مشکلات سایت زباله ساری / مردم به وعده‌های مسئولان بدبین شده‌اند
معاون سیاسی استانداری مازندران با اشاره به تجمعات چند روز گذشته مردم چهاردانگه ساری در پی مشکلات دپو زباله این شهرستان، گفت: اعتباراتی برای رفع مشکلات سایت زباله ساری از سوی استان تخصیص یافته و به زودی این مشکل حل خواهد شد.
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب: ۲۲۹۱۵
Share
اسکان نيوز: حسین حسن‌نژاد، معاون سیاسی استانداری مازندران ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: برای مشکل دپو زباله شهرستان ساری پیگیری‌های لازم از سوی استاندار از اواخر سال گذشته آغاز شد و به نتیجه مطلوبی نیز رسید.

وی افزود: برای رفع دپو زباله شهرستان ساری منابع خوبی از سوی اعتبارات استانی اختصاص داده شد و به همین دلیل اقدامات اساسی که در گذشته برای این موضوع آغاز شده بود و پیشرفت کندی داشت را با این اعتبارات جدید سرعت خواهیم داد و امیدواریم در کوتاه مدت بتوانیم مشکلات سایت زباله ساری را حل کنیم.

معاون سیاسی استانداری مازندران در ادامه به تجمعات مردم شهرستان ساری در خصوص مشکلات دپوی زباله طی روزهای گذشته نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که در گذشته قول‌هایی در زمینه رفع مشکل دپوی زباله این شهرستان از سوی مسئولان به مردم داده شد و عملی نشد مردم متاسفانه دیگر به حرف مسئولان اعتماد نداشته و نگاه‌شان بدبینانه است.

حسن‌نژاد ادامه داد: ولی مردم شهرستان ساری باید بدانند منابع لازم برای حل مشکل دپوی زباله شهرستان تامین شده و به زودی شاهد پیشرفت این پروژه خواهند بود و در کوتاه مدت نیز این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی در ادامه به وضعیت نابسمان دپوی زباله شهرستان محمود آباد نیز اشاره کرد و گفت: برای دپوی زباله این شهرستان باید در یکی از شهرستان‌های مجاور یک سایت دپوی زباله در نظر گرفته شود چرا که به لحاظ جغرافیایی و مجاورت با دریای خزر، تراکم جمعیتی و همچنین عرصه محدود منطقه امکان انتخاب زمینی در منطقه برای سایت زباله وجود ندارد.

معاون سیاسی استانداری مازندران اضافه کرد: به همین دلیل باید از یکی از سایت‌های زباله شهرستان‌های همجوار محمود آباد استفاده کرد و زمینی نیز در یکی از شهرستان‌های نزدیک محمود آباد از سوی کارشناسان مربوطه شناسایی و کارهای مقدماتی آن با ملاحظات دستگاه‌های ذیربط در شورای تامین همان شهرستان مطرح شد که بعد از آماده‌سازی زمین نامبرده مشکلات دپوی زباله محمودآباد و دیگر شهرهای کوچک اطرافش حل خواهد شد.

این گزارش حالی است، در پی مشکلات دپو زباله چهاردانگه شهرستان ساری و تجمع 17 روزه مردم و ممانعت برای تخلیه زباله در منطقه اِرا، رضایی فرماندار ساری و عباسی معاون وی بین مردم حضور یافته و وعده ساخت نیروگاه زباله‌سوز را تا پایان سال جاری داده بودند.

زباله شهرستان ساری قرار بود به مدت ۶ ماه در منطقه گوی‌چاله تا تعیین تکلیف نهایی دپو شود که اکنون به ۱۴ سال رسیده و مردم نسبت به شرایط حمل و تخلیه زباله معترض شده و خواستار پیگیری مسئولان هستند.

مدیران استانی برای رایزنی با مردم منطقه و ارائه وعده‌های تازه‌تر و تشریح آخرین اقدامات انجام‌شده برای احداث کارخانه زباله‌سوز عصر روز پنج‌شنبه هفته گذشته در محل دپو زباله ساری حضور پیدا کردند.

حسن‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، رضایی فرماندار ساری، شهردار ساری، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران و دیگر مسئولان استانی در جمع مردم منتقد در محل دپو زباله ساری حضور پیدا کردند.

اما تجمع مردم با دخالت نیروهای انتظامی پایان یافت و درگیری مختصری بین مردم و نیروهای انتظامی پیش آمد.

علیجان شمشیربند، رئیس شورای شهر ساری در جمع خبرنگاران در ارتباط با وضعیت انتقال زباله‌های‌ساری در منطقه چهاردانگه چندی پیش اظهار کرده بود: بر اساس برنامه قرار بود که زباله‌های ساری طی ۱۴ سال گذشته به صورت موقت و تنها ۶ ماه به این منطقه منتقل شود اما سال به سال عملیات انتقال زباله تمدید شده و به وضعیت فعلی رسیده است.

وی با اعلام این‌که انتقال زباله‌های ساری مشکلات جدی برای مردم و محیط زیست منطقه ایجاد کرده است، تصریح کرد: اعتراضات مردم چهاردانگه در ارتباط با انتقال زباله به حق بوده، صبرشان لبریز شده و درخواست عدم انتقال زباله این منطقه معقول است.
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.