معرفی یک گزینه از شورای شهر صدرا برای پست شهرداری

معرفی یک گزینه از شورای شهر صدرا برای پست شهرداری
سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس اعلام کرد که شورای شهر صدرا گزینه خود را برای پست شهرداری این شهر معرفی کرده است.
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: ۲۲۸۴۷
Share
اسکان نيوز: پرویز کهندل، سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس بیان کرد: با توجه به  قانون شوراها، شورای شهر صدرا پس از انتخاب گزینه پیشنهادی که رای حداقل ۶۶ درصد اعضای حاضر در شورای شهر را داشته باشد به استانداری فارس معرفی می‌شوند و استاندار فارس نیز این فرد را به دفتر امور شهری معرفی می‌کند.

وی اضافه کرد: فردی که معرفی می‌شود در دو شاخصه محورهای عمومی و اختصاصی مورد ارزیابی توسط بخش‌های مختلف قرار می‌گیرد البته بررسی شاخص‌های عمومی از اختیار دفتر شهری خارج است و توسط بخش‌های دیگر این شاخص‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد اما کارشناسان دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس با بررسی شاخص‌های تخصصی فرد پیشنهادی را مورد ارزیابی
با توجه به این‌که شهر صدرا جزو شهر های با ۵۰ الی ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است، براساس قانون فردی که به عنوان شهردار معرفی می‌شود باید دارای سابقه مدیریت میانی باشد.
قرار می‌دهند.

کهندل تاکید کرد: با توجه به این‌که شهر صدرا جز شهرهایی است که ۵۰ الی ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، براساس قانون این شهرها فردی که به عنوان شهردار این شهر معرفی خواهند شد باید دارای سابقه مدیریت میانی باشد.

کهندل در خصوص پارامترهای اصلی در انتخاب شهردار صدرا این‌گونه عنوان کرد:در بحث محورهای تخصصی ارزیابی متقاضیان حضور در مسند شهرداری صدرا در کنار بررسی  قوانین موجود در شهرداری ها باید عملکرد افراد در شهرداری‌ها هم مورد ارزیابی قرار گیرد.

سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: تاکنون یک نفر به دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس برای تصدی پست شهرداری صدرا معرفی شده و اگر قرار باشد این فرد پذیرفته نشود دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس باید به صورت کتبی دلیل یا دلایل عدم پذیرش فرد را به اطلاع عالی‌ترین مقام استان برساند.

وی در خصوص زمان معرفی شهردار جدید صدرا تاکید کرد: زمان دقیقی برای معرفی  شهردار صدرا مشخص نیست و این پروسه پس از پایان مصاحبه‌های تخصصی و پاسخ  استعلام‌ها  مشخص خواهد شد.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.