تاکید بر رفع دخالت‌های کالبدی سنگین در بافت تاریخی شهر اصفهان/ ممنوعیت هرگونه تملک و تخریب در مسیر گذر آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی

تاکید بر رفع دخالت‌های کالبدی سنگین در بافت تاریخی شهر اصفهان/ ممنوعیت هرگونه تملک و تخریب در مسیر گذر آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی
فرزانه صادق‌مالواجرد ضمن تاکید بر رفع دخالت‌های کالبدی سنگین در بافت تاریخی شهر فرهنگی-تاریخی اصفهان، گفت: هرگونه تملک و تخریب املاک و ابنیه در مسیر گذر موسوم به آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی ممنوع است. همچنین، طرح مرمت شهری برای گذر فوقالذکر تهیه و از طرح خودرومحور پرهیزشود.
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: ۲۲۵۳۲
Share
اسکان نيوز: فرزانه صادق‌مالواجرد، دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران روز چهارشنبه ١٣ شهریور ٩٨ به اصفهان سفر کرد و در این سفر از گذر آفانورالله نجفی بازدید کرد. 

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ضمن اعلام این خبر، گفت: در سفر به اصفهان از گذر آقانورالله نجفی به همراه معاون عمرانی استاندار، شهردار، اعضا شورای اسلامی شهر و نیز مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بازدید و از نزدیک با مردم محلی و ساکنان بافت موردنظر صحبت شد.

فرزانه صادق‌مالواجرد با ابراز تأسف از چنین دخالت‌های کالبدی سنگین در بافت تاریخی شهر فرهنگی-تاریخی اصفهان، اعلام کرد: این گونه اقدامات بر اصالت و یکپارچگی بافت تاریخی تأثیری منفی خواهد داشت.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی درباره ساخت‌وساز ابتدایی محور آقانورالله نجفی، گفت: این گونه تجاری‌سازی‌ها بدون توجه به بستر تاریخی، فرهنگی و اجتماعی مردم اصفهان بوده و این ساخت‌وسازها تبعاتی بسیار بدتر از برج جهان نما دارد که قطعا استقبالی از سوی مردم فرهنگ دوست اصفهان نخواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در عین حال خاطرنشان کرد که در جلسه‌ای با مسئولان استان مواردی مورد تاکید قرار گرفت که در صورتجلسه‌ای بر انجام آن‌ها تاکید شده است.

به گفته وی، از جمله موارد مورد توافق برای گذر آقانورالله نجفی این موارد است: هرگونه تملک و تخریب املاک و ابنیه در مسیر گذر موسوم به آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی ممنوع است. همچنین، طرح مرمت شهری برای گذر فوقالذکر تهیه و از طرح خودرومحور پرهیزشود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، صادق‌مالواجرد ادامه داد: ارایه طرح یکپارچه و جامع مرمت شهری مذکور با توجه به در نظر گرفتن تمامی جوانب موضوع، به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران از دیگر موارد مورد توافق است.

گفتنی است بند چهارم صورتجلسه تاکید کرده است که تا جلسه مجدد در خصوص بررسی این طرح که هفته آینده و یا حضور دبیر شورای‌عالی در اصفهان تشکیل خواهد شد، لازم است مدیریت شهری استان نسبت به اخذ نظرات حرفه‌مندان و صاحبنظران اقدام کند تا این طرح با بررسی و تعامل منسجم و هماهنگ مردم، نخبگان و سایر گروه‌های ذی‌نفع و ذی‌نفوذ و پس از طی مراحل قانونی در استان، نهایتا در شورای عالی مطرح و تصویب شود.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.