تفاهمنامه همکاری معاونت شهرسازی و معماری با سازمان بنادر منعقد شد

یکپارچه‌سازی فرایند برنامه‌ریزی توامان توسعه خشکی و دریا/ تعامل شهر و بندر تقویت می‌شود

یکپارچه‌سازی فرایند برنامه‌ریزی توامان توسعه خشکی و دریا/ تعامل شهر و بندر تقویت می‌شود
فرزانه صادق‌مالواجرد از انعقاد تفاهمنامه همکاری معاونت شهرسازی و معماری وزارتخانه با سازمان بنادر خبر داد و گفت: نظر به اهمیت برنامه‌ریزی توامان خشکی و دریا در استان‌های ساحلی کشور و در چارچوب سیاست های توسعه سرزمینی این تفاهمنامه منعقد شده است.
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: ۲۲۵۳۱
Share
اسکان نيوز: جلسه عقد تفاهمنامه بین معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی با حضور فرزانه صادق‌مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری و محمد راستاد معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز شنبه ١۶ شهریور ٩٨برگزار شد.

فرزانه صادق‌مالواجرد، دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایرانی ضمن اعلام این خبر، گفت: نظر به اهمیت برنامه‌ریزی توامان خشکی و دریا در استان‌های ساحلی کشور و در چارچوب سیاست‌های توسعه سرزمینی این تفاهم نامه منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب تصریح کرد: همچنین تفاهم نامه فوق با توجه به وظایف شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، به‌منظور حسن اجرا احکام مصوبه مورخ ۵ مهر ٨٩شورای عالی در خصوص مدیریت یکپارچه سواحل (ICZM)منعقد ‌‌شده است.

به گفته معاون شهرسازی و معماری وزارتخانه، تفاهم نامه فوق چهار هدف را دنبال می‌کند که شامل یکپارچه‌سازی فرایند برنامه‌ریزی توامان توسعه خشکی و دریا (تهیه، بررسی، تصویب و اجرا برنامه‌های توسعه فضایی کشور)، زمینه‌سازی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای انعکاس ملاحظات توسعه دریا محور در اسناد برنامه‌ریزی توسعه فضایی در استان‌های ساحلی، هم‌افزایی و هماهنگی توسعه خشکی و دریا در عرصه‌هایی مانند کریدورها، جزایر، سواحل، ICZM، وبازنگری در شرح خدمات طرح‌های توسعه و عمران شهرهای ساحلی با تاکید بر تعامل شهر و بندر می‌شود.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.