آغاز ساخت ابر طرح آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان

آغاز ساخت ابر طرح آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان
مدیرعامل سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان اصفهان گفت: ساخت آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان با اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال آغاز شده است.
دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب: ۲۲۴۳۸
Share
اسکان نيوز: ناصر نفری، مدیرعامل سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان اصفهان با اشاره به این‌که ساخت آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان بعد از آزادراه اصفهان-نطنز-کاشان مهمترین پروژه سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان است، اظهار کرد: این آزادراه از ابتدا گردنه «لاشتر» تا انتها باغ رضوان و به طول ۳۳ کیلومتر ساخته می‌شود که بودجه موردنیاز برای آن پنج هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود و بعد از ۳۰ ماه به بهره‌برداری نهایی می‌رسد.

وی افزود: قرار است سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان به عنوان سرمایه‌گذار و پیمانکار پروژه آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان ۱۷ سال این آزادراه را در اختیار داشته باشد و از محل عوارض آزادراه سرمایه برگردانده شده و پس از آن به وزارت راه واگذار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان با بیان این‌که این آزادراه بخشی از کریدور شمال به جنوب کشور است که از شیراز آغاز شده و به تهران ختم می‌شود، تصریح کرد: این پازل ۳۳ کیلومتری با سرمایه‌گذاری سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان انجام می‌شود و ابر پروژه‌ای در توسعه راه‌های شریانی اصلی و آزادراه‌های استان اصفهان و کشور خواهد بود.

سهم بودجه دولت از آزادراه کنار گذر شرقی اصفهان ۳۰ درصد بوده است

وی بیان کرد: ۳۰ درصد بودجه آزادراه کنار گذر شرقی اصفهان از اعتبارات دولتی بوده است و ۷۰ درصد باقیمانده از محل اعتبارات سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان و به نمایندگی از شهرداری‌های ۱۰۷ گانه استان اصفهان انجام خواهد شد.

آزادراه کنار گذر شرقی اصفهان مسیر اصفهان به تهران را ۴۵ کیلومتر نزدیک تر خواهد کرد

نفری با اعلام این‌که آزادراه کنار گذر شرقی اصفهان مسیر اصفهان به تهران را ۴۵ کیلومتر نزدیک‌تر خواهد کرد، گفت: چندین جاده آنتنی به این آزادراه وارد می‌شود که با ورود به این آزادراه مسیر اصفهان به تهران نزدیک تر خواهد شد
.
وی با بیان این‌که پیش بینی می‌شود که در هفته‌های پیش رو با حضور وزیر راه این ابر پروژه افتتاح شود، ابراز کرد: البته دو قطعه از آزادراه کنار گذر شرقی به طول ۶۷ کیلومتر توسط سازمان بازنشستگی کشور به بهره‌برداری می‌رسد و ۳۳ کیلومتر از مسیر ۱۰۰ کیلومتری این بزرگراه با سرمایه‌گذاری سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان بوده است.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.