رئیس شورای شهر امیدیه تعلیق شد

رئیس شورای شهر امیدیه تعلیق شد
آقاجری، رئیس شورای شهر امیدیه اهواز به دستور مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان تا زمان صدور رای پرونده قضایی از عضویت در شورای این شهر تعلیق شد.
چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸
ساعت ۱۷:۴۶
کد مطلب: ۲۲۳۵۴
Share
به گزارش اسکان نيوز، محمدرضا آقاجری رئیس شورای شهر امیدیه اهواز با اشاره نامه تعلیق خود از طرف فرمانداری گفت: در متن این نامه اعلام شده که نظر به صدور کیفرخواست در پرونده قضایی نامبرده و با توجه به مکاتبه مدیرکل امور شهری استانداری وفق ماده ۹۱ قانون شهرداری‌ها تا صدور رای نهایی دادگاه عضویت شما در شورای شهر امیدیه تعلیق می‌شود.

رئیس شورای شهر امیدیه در ادامه به خبرنگار اسکان نيوز گفت: بهمن ماه سال گذشته در جلسه‌ای با حضور استاندار در خصوص اعتراض به رفتاری که با بچه‌های مدافع حرم شده بود، توضیحاتی داده شد و درخواست پیگیری این موضوع توسط استاندار را داشتم که برخی علیه اینجانب با اتهام نشر اکاذیب شکایت کردند.

گفتنی است برخی فعالان اجتماعی در شهر امیدیه به تخلفات شهری دادستان سابق این شهر اعتراض کرده بودند که منجر به بازداشت آنها شده بود.

آقاجری در گفت‌‌وگو با اسکان نيوز با اشاره به ماده ۹۱ قانونی شهرداری‌ها تاکید کرد: در این ماده دو دلیل برای تعلیق از عضویت در شورای شهر مطرح و تاکید شده در صورتی که اولا عضو شورای شهر یا انجمن با پیمانکاران در معاملات تبانی داشته باشد و دوم  عضو شورای شهر قصد اعمال نفوذ و نظر شخصی در کارهای شهرداری را داشته و باعث اختلال در امور شهری و زیان به شهر شود، از عضویت در شورای شهر تعلیق می‌شود.

آقاجری ضمن تاکید بر این‌که ماده ۹۱ قانونی شهرداری‌های شامل حال پرونده قضایی وی ‌نمی‌شود، گفت: مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان در نامه‌ای به فرماندار امیدیه دستور تعلیق عضویت را صادر کرده و فرمانداری این شهرستان هم بدون طرح موضوع در هیات حل اختلاف و دیگر مراجع ذی‌صلاح این دستور را اعمال کرده است.
 
سلب عضویت و تعلیق اعضا شورای شهر طی ماه های اخیر به یک رویه تبدیل شده است.

مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان‌ها می‌گوید: سلب عضویت اعضای شورا از طریق قضات غیرقانونی است و علت بسیاری شکایت‌ها از اعضای شورای شهر در طول دو سال اخیر، تسویه حساب سیاسی است.


 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.