مرمت تلگرافخانه جاسک و ساختمان کلاه فرنگی

مرمت تلگرافخانه جاسک و ساختمان کلاه فرنگی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: تلگرافخانه جاسک و ساختمان کلاه فرنگی جزو پروژه‌هایی بود که دراختیار ما نبود و با چالش هایی روبرو بودیم بیشتر تمرکزمان را روی این دو پروژه گذاشته ایم که اعتبار مرمتی روی آن‌ها هزینه کنیم.
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب: ۲۲۳۰۰
Share
اسکان نيوز: رضا برومند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: تمرکز ما روی چند مکان تاریخی است که نیاز اساسی و ضروری به مرمت و بازسازی دارد.

وی افزود: تلگرافخانه جاسک که قریب به 400 سال قدمت دارد و در اختیار نهادهای نظامی است، امسال مرمت می‌شود.

برومند تصریح کرد: در بندرعباس معبد هندوهاست که مرمت شده و مهمتر از همه ساختمان کلاه فرنگی است که در حوزه علمیه مستقراست، مرمت و بازسازی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان اضافه کرد: قلعه میناب، قلعه فین، قلعه حاجی‌آباد و قلعه پرتغالی‌ها در هرمز که مرمت آن آغاز شده و درنهایت قلعه بندرخمیر و خانه کاظم در بستک مهمترین این بنا‌ها هستند.

برومند افزود: پروژه‌های کوچکی هم داریم مانند قلعه هشنیز پارسیان که هزینه بر نیستند و با رقم‌های کمی هم قابل ترمیم هستند.

وی ابراز کرد: تلگرافخانه جاسک و ساختمان کلاه فرنگی جزء پروژه‌هایی بود که دراختیار ما نبود و با چالش‌‌هایی روبرو بودیم بیشتر تمرکزمان را روی این دو پروژه گذاشته‌ایم که اعتبار مرمتی روی آن‌ها هزینه کنیم زیرا ممکن است بعدها دارای چالش شویم و سالهای سال نتوانیم روی آن هزینه کنیم.

برومند در پایان اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم عملیات بازسازی و مرمت این پروژه‌ها را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.