محسن هاشمی:

علاقه‌مند به تثبیت هستم/ فراهانی رقیب امینی شد

يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷ | کد مطلب: ۲۲۲۴۵
علاقه‌مند به تثبیت هستم/ فراهانی رقیب امینی شد
بخش های مهم خبر
  • رئیس شورای شهر تهران گفت: به عنوان رئیس پیشین شورا، علاقه‌مند به تثبیت هیات رئیسه هستم.
به گزارش اسکان نيوز، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به انتخابات هیات رئیسه که دقایقی بعد برگزار خواهد شد، گفت: از نظر بنده که رئیس قبلی شورا محسوب می‌شوم و امروز انتخابات سال سوم هیات رئیسه برگزار می‌شود، علاقه‌مند هستم که همان ترکیب هیات رئیسه تثبیت شود.

وی ادامه داد: در مدیریت شهری، تثبیت مدیریت باعث می‌شود کارها به خوبی پیش برود زیرا با تثبیت، اشتباهات کمتر خواهد شد و فرصت بهتری برای مدیریت ایجاد می‌شود بنابراین من علاقه‌مند به تثبیت هستم.

هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که شورای شهر در سال سوم چه تغییر رویه‌ای خواهد داشت؟ افزود: باید وظایف شورا و شهرداری را از هم تفکیک کنیم؛ متاسفانه این تفکیک در حال حاضر وجود ندارد. وظیفه شورا، نظارت و قانونگذاری است و نه اجرا. ما این معضل را در مجلس نیز داریم. هر نهادی باید وظایف خود را انجام دهد.

وی همچنین نظارت بر اجرای دقیق برنامه‌ پنج ساله سوم و برنامه‌هایی که برای کمیسیون‌ها پیش‌بینی شده را یکی دیگر از وظایفی دانست که هیئت رئیسه امسال به دقت دنبال خواهد کرد.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: امسال تلاش می‌کنیم شان شورا در همه امور حفظ شود زیرا به دلیل برخی موضوعات سیاسی، ممکن است گاهی شان شورا زیر سئوال برود.

بر اساس شنیده‌ها امروز در انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران، مجید فراهانی به عنوان نایب رئیس و الهام فخاری نیز در دو سمت منشی و سخنگو شورا کاندید خواهند شد.