انتخابات آرام شورای شهر تهران/ ترکیب بدون تغییر

انتخابات آرام شورای شهر تهران/ ترکیب بدون تغییر
فردا انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران در سال سوم برگزار می‌شود و به نظر می‌رسد فردا تغییر چندانی در ترکیب هیات رئیسه ایجاد نشود.
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸
ساعت ۲۰:۵۸
کد مطلب: ۲۲۲۴۴
Share
 به گزارش اسکان نيوز، پس از دو هفته تعطیلات تابستانه، اعضا شورای شهر تهران در نخستین جلسه سال سوم، اعضا هیات رئیسه را انتخاب خواهند کرد. انتخاباتی که به خاطرتغییرات احتمالی با چالش‌هایی نیز همراه بود بازار شایعات در این مدت داغ بود.

شایعاتی که محمود میرلوحی آن را فعالیت‌های رسانه‌ای می‌داند که ضرری هم ندارد.

او معتقد است در شورای فعلی همگی در یک قایق نشسته‌ایم و از یک جریان هستیم بنابراین تفاوتی نمی‌کند انتخابات هیات رئیسه چه نتیجه‌ای داشته باشد. اگر عملکرد مناسبی داشته باشیم همه ما پیروز هستیم.

قانون‌گذار پیش‌بینی کرده است که هر سال انتخابات هیات‌رئیسه برگزار شود اما احساس نو بودن می‌تواند با همان ترکیب هم ایجاد شود.
به نظر جایگاه معاونت اجرایی شورای شهر تهران بیشترین منتقدان را در میان اعضا دارد.

فردا برای 6 جایگاه رئیس شورای شهر تهران، نایب رئیس، دو منشی، خزانه‌دار و سخنگو شورای شهر رای گیری می‌شود.

با وجود آن‌که در رسانه‌ها از مرتضی اولویری به عنوان رقیب محسن هاشمی نام برده می‌شد، به نظر می‌رسد فردا محسن هاشمی بی‌رقیب با اکثریت آرا به عنوان رییس شورای شهر تهران انتخاب شود.

مجید فراهانی به عنوان نائب رییس احتمالا فردا با ابراهیم امینی رقابت خواهد کرد. هرچند به نظر می‌رسد انتخاب وی برای معاونت اجرایی می‌تواند امینی را هم در سال سوم بی رقیب کند.

زهرا نژادبهرام مانند سال گذشته می‌تواند به آسانی برای سومین سال در ترکیب هیات رئیسه به عنوان منشی باقی بماند هرچند آواز سال اول شورای شهر تهران به علاقمند بود سخنگو شورای شهر تهران باشد.

او به تازگی در گفت‌وگو با یکی ازخبرگزاری‌ها اعلام کرده است که قصد ندارد سخنگو شورای شهر تهران باشد.

 اما بهاره آروین مانند سال گذشته روزسختی را برای ماندن درترکیب هیات رئیسه خواهد داشت.

به نظر می‌رسد آروین چندان میان گروهی از اعضا محبوب نباشد و برای ماندن در صندلی منشی باید لابی‌های سخت‌تری را انجام دهد.   از میان اعضا خانم شورای شهر تهران تنها الهام فخاری می‌تواند گزینه احتمالی برای رقابت با وی باشد.

حسن رسولی، خزانه‌دار شورای شهر تهران هم که به ظاهر چند باری سمت خود را به علاقمندان به حضور ترکیب هیات رئیسه تعارف کرده است اما فردا در سمت خود باقی خواهد ماند.

علی اعطا فردا بدون رقیب تا پایان شورای پنجم برای سخنگویی شورای شهر تهران انتخاب می‌شود.

 گفته می‌شود برای دو معاونت نظارت و اجرایی فردا تصمیم گیری نمی‌شود.

برای سمت معاونت اجرایی نام افشین حبیب‌زاده نیز مطرح است. در این صورت مجید فراهانی جایگزین وی در سمت معاونت نظارت خواهد شد.

  بیشتر اعضا شورای شهر تهران در سخنان رسمی و غیررسمی خود تاکید دارند که ترکیب هیات رئیسه تغییری نخواهد داشت.

هرچند برخی نیز معتقدند در صورت تغییراحتمالی  نیز این ترکیب تنها یک تغییر خواهد داشت.

به جز 6 عضو اتحادی شورا ( زهرا صدراعظم‌نوری، محمود میرلوحی، علی اعطا، بهاره آروین، آرش میلانی و ناهید خداکرمی ( آرا هماهنگ با اتحاد)) و 3 عضویی که همیشه آرا مستقلی داشته‌اند ( مرتضی اولویری، حسن رسولی و احمد مسجدجامعی (احتمالا در رای‌گیری فردا به دلیل سفر حج شرکت نمی‌کند))، سایر اعضا شورا اتحاد بزرگی را تشکیل داده‌اند ( 3 عضو اعتماد ملی ( حق‌شناس، نظری، امینی)، 3 عضو کارگزاران ( محسن هاشمی، شهربانو امانی، علیخانی ) و افشین حبیب‌زاده و الهام فخاری، خلیل‌آبادی، فراهانی و زهرا نژادبهرام و محمد سالاری  ) که این 12 نفر درصورت تعهد به پیمان خود می‌توانند سرنوشت انتخابات هیات رئیسه را مشخص کنند.
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.