تشریح دلایل تغییر رنگ دریاچه ارومیه/ تصویب تکمیل شبکه تصفیه‌خانه شهری ارومیه

تشریح دلایل تغییر رنگ دریاچه ارومیه/ تصویب تکمیل شبکه تصفیه‌خانه شهری ارومیه
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی دلیل تغییر رنگ دریاچه ارومیه را تشریح کرد.
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: ۲۲۲۰۴
Share
اسکان نيوز: سعید موسوی در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار کرد: به دلیل ورود دائمی آب شیرین به دریاچه از این منطقه و رفع شوری نسبی قسمتی از منطقه گونه‌های گیاهی و جلبک در این منطقه رشد کرده و دلیل تغییر رنگ مشاهده شده در منطقه مد نظر در عکس هوایی نیز همین مسئله است.
 
وی با بیان این‌که فاضلاب شهری ارومیه به صورت تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل می‌شود، ادامه داد: تکمیل شبکه تصفیه خانه شهری ارومیه جز مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه است و اعتبار لازم نیز برای آن تخصیص یافته است.
 
موسوی در خصوص ساماندهی زباله‌های سواحل دریاچه ارومیه نیز اظهار کرد: اطراف جاده شهید کلانتری از نظر سازمان محیط زیست جز محدوده سواحل دریاچه ارومیه محسوب نمی‌شود و ورود به پارک ملی دریاچه ارومیه در این مناطق محدودیت قانونی دارد، اما در سواحل دیگر نظیر ساحل کاظم داشی ارومیه با هماهنگی و همکاری مسئولان محلی اقدام به نصب زباله دان شده است و هفته‌ای دو نوبت زباله‌های این منطقه جمع‌آوری می‌شود.
 
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در خصوص وضعیت فعلی دریاچه ارومیه نیز عنوان کرد: ارتفاع آب دریاچه در حال حاضر ۱۲۷۱.۴۴ متر است که رقم در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۱۰۲ سانتی متر افزایش داشته است.
 
موسوی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه نیز در حال حاضر ۳.۸۷ میلیارد متر مکعب است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته از افزایش ۱.۳۲ میلیارد مترمکعبی برخوردار بوده است.
 
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.