نایب رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی و صنایع وان ترکیه خبرداد:

توسعه صنعت گردشگری با تاسیس مرکز اطلاعات در وان و ارومیه

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹ | کد مطلب: ۲۲۱۷۴
توسعه صنعت گردشگری با تاسیس مرکز اطلاعات در وان و ارومیه
بخش های مهم خبر
  • نایب رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی و صنایع وان ترکیه گفت: صنعت گردشگری با تاسیس مرکز اطلاعات گردشگری در وان و ارومیه به طور متقابل توسعه و گسترش می‌یابد.
اسکان نيوز: شفیق ارن، نایب رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی و صنایع وان در دومین نمایشگاه و جشنواره ملی گردشگری و  صنایع دستی ارومیه، افزود: مشترکات بسیار ایران و ترکیه در زمینه های تاریخی و فرهنگی بستر توسعه روابط بین دو کشور را در زمینه های اقتصادی، بین المللی و گردشگری افزایش می دهد.

وی یادآورشد: گمرکات دو کشور ایران و ترکیه باید بر همکاری خود با یکدیگر افزوده و زمینه توسعه روابط دوستانه را بیش از پیش گسترش دهند.

اوغوز تونجای، رئیس میز ایران در آژانس توسعه آناتولی شرقی ترکیه نیز گفت: یکی از دلایل عدم توسعه یافتگی منطقه‌ای نبود آشنایی از قوانین و زیرساخت‌های صنعتی است که در این حوزه آژانس توسعه آناتولی شرقی با تهیه و طراحی کتابچه و بروشورهایی ایران را به صورت استان به استان و در حوزه‌های قوانین سرمایه گذاری، صنعت، کشاورزی، گردشگری و لجستیک به فعالان اقتصادی ترکیه که جهت فعالان به ایران می‌آیند معرفی کرده است.

محمدمهدی، شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز با ابراز رضایت از حضور هیات استان وان ترکیه در نمایشگاه ارومیه، گفت: شهر وان همیشه برای ما بسیار مهم بوده است و ارومیه با این استان در زمینه فرهنگی، گردشگری، بازرگانی و صنایع همکاری گسترده ای دارد.

وی  خواستار تداوم همکاری‌های رو به گسترش بین دوکشور شد و افزود: روابط سیاسی و اقتصادی  استان‌های آذربایجان غربی و وان در مطلوب‌ترین شرایط ممکن قرار داشته و راهکارهای افزایش مراودات طرفین در نشست‌ها و دیدارهای مختلف بررسی شده است.

وان بزرگترین شهر در منطقه شرق ترکیه بوده و از دیرباز روابط تنگاتنگی با استان‌های مرزی ایران و در راس آن آذربایجان غربی و ارومیه داشته است.

دومین نمایشگاه و جشنواره ملی گردشگری و صنایع دستی ارومیه از 26 تا 29 مرداد در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی ارومیه برگزار شد.

در آخرین روز نمایشگاه، هیاتی از ترکیه شامل اتاق بازرگانی و صنایع وان، اداره گردشگری و فرهنگ وان، آژانس توسعه آناتولی شرقی و شرکت نمایشگاهی آسیا آژانس نیز حضور داشتند.
 
مرجع: اخلاص