عضو کمیسیون برنامه و بودجه

دولت به جای فرصت سوزی با مطالعه و برنامه وزیر انتخابی را معرفی کند

دولت به جای فرصت سوزی با مطالعه و برنامه وزیر انتخابی را معرفی کند
نماینده مردم سنندج با اشاره به این که بردن قانون وزارتخانه شدن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شورای حل اختلاف قوا سودی ندارد، گفت: شفاف‌سازی بودجه و اعتبار از ثمرات وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و دولت با ابلاغ قانون موظف به تمکین از آن است.
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب: ۲۲۱۱۲
Share
سیدمهدی فرشادان در گفت و گو با خبرنگار اسکان نيوز گفت: ابلاغ قانون تشکیل وزارتخانه پیام واضحی به دولت است که قانون لازم‌الاجرا است.دولت باید تمکین کند و هرچه سریعتر مقدمات وزارتخانه شدن را فراهم آورد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به فواید وزارتخانه شدن گفت: دولت بهانه‌ای در این زمینه ندارد چون تا پایان برنامه ششم توسعه قرار نیست افزایش نیرو و بار مالی برای دولت در حوزه وزارتخانه شدن وجود داشته باشد. از سویی با وزارتخانه شدن در خصوص وجوه اعتبار شفاف‌سازی لازم در تخصیص بودجه اتفاق می‌افتد و سیستم نظارتی مقننه هم می‌تواند رصد بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم سنندج ادامه داد:سازمان‌هایی که زیر نظر معاونت ریاست جمهوری هستند شفافیت لازم را ندارند و خود را ملزم به پاسخگویی به نمایندگان ملت نمی‌دانند.

فرشادان افزود:قطعاً مرتطبتان با این وزارتخانه بیش از همه از شفافیت استقبال می‌کنند و دولت هم باید از قانون تمکین و آن را جاری و ساری کند. همچنین دولت باید در فرصت باقی مانده تا معرفی وزیر نقاط ضعف و قوتش در این سه حوزه را احصا کند و وزیری با برنامه جامع معرفی کند.

او تأکید کرد: شورای حل اختلاف قوا کمکی در این زمینه به دولت نخواهد کرد و دولت به جای فرصت سوزی با مطالعه و برنامه وزیر انتخابی را معرفی کند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.