عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

ابلاغ قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی فصل‌الخطاب است

ابلاغ قانون  تشکیل وزارت میراث فرهنگی فصل‌الخطاب است
نماینده بابلسر گفت: ابلاغ قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سوی رییس مجلس به رییس دولت فصل‌الخطاب است. کسی نمی‌تواند از قانون لازم‌الاجرایی که شورای نگهبان تأیید و مجلس ابلاغ کرده تخطی کند.
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: ۲۲۱۱۱
Share
ولی‌الله نانواکناری در گفت و گو با خبرنگار اسکان نيوز گفت: کشور عزیزمان ایران در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بسیار غنی است و به لحاظ باستان‌شناسی، معماری، طبیعت، هنرهای  سنتی و موقعیت جغرافیایی دارای وضعیت ویژه‌‌ای است اما ما از این ثروت معنوی و مادی در معرفی کشورمان به جهان و اشتغال‌زایی و سودآوری هیچ بهره‌ای نمی‌بریم و گردشگری  و میراث فرهنگی و صنایع دستی سهم بسیار ناچیزی در درآمد زایی کشور دارند.
 
او افزود: این در حالی است که کشورهای دیگر با مرمت صحیح و تغییر کاربری مناسب بناهای تاریخی، با کاوش‌های باستان‌شناسی و ایجاد موزه‌های غنی با تقویت گردشگری در حوزه‌های مختلف مانند سلامت، طبیعتگردی، روستا گردی، ورزش، گردشگری دریایی، فرهنگی، زیارتی و با صادرات صنایع دستی گاهی درامد کل کشورشان را تأمین می‌کنند. در عین حال گردش مالی بین قشرهای مختلف مردم اعم از هتلدار، آژانس‌دار، راننده، مترجم، عکاس، صاحبان بوم‌گردی، راهنمایان گردشگری و... شکل می‌گیرد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به این که تقویت گردشگری چهره واقعی کشور را به دنیا معرفی می‌کند، تصریح کرد: با وزارتخانه شدن بحث پاسخگویی نسبت به اجرای برنامه‌ها تقویت می‌شود و نظارت‌ها افزایش می‌یابد.همچنین با تقویت گردشگری به نفع اقتصاد کشور گام برداریم. بنابراین دولت مکلف به اجرای قانون است و باید هرچه سریعتر به دنبال معرفی وزیر در فرصت باقی مانده باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.