عضو کمیسیون فرهنگی مجلس

بردن قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی به شورای حل اختلاف قوا بدعت است

بردن قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی به شورای حل اختلاف قوا بدعت است
نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو با بیان این که بردن قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شورای حل اختلاف قوا نوعی بدعت است، گفت: اگر دولت از اجرای قانونی ابلاغی استنکاف کند و وزیر را معرفی نکند نوعی بدعت‌گذاری در حوزه اجرای قانون بوجود می‌آید که قطعا هیچ یک از سه قوا با آن موافق نیست.
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب: ۲۲۰۹۶
Share
اسکان نيوز:محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار اسکان نيوز اظهار کرد: شورای حل اختلاف قوا برای چنین مواردی نیست چون اعتبار قانون مورد تأیید شورای نگهبان و مورد تصویب نمایندگان مجلس را نشانه می‌رود. قانون برای همه لازم‌الاجرا است.
 
او افزود: بنابراین دولت باید پس از ابلاغ قانون وظایفی را که در این زمینه برعهده اش است؛ تشخیص دهد و به اجرا درآورد.انتخاب وزیر از سوی دولت به منظور رونق گردشگری و حفظ میراث فرهنگی و توسعه صنایع دستی و احصا موانع مهم و بزرگ پیش روی این سه حوزه و رفع آنها از سوی وزیر، موجب تقویت گردشگری می‌شود و ما را به دو هدف بزرگ که همانا معرفی فرهنگ و تاریخ و هنر و طبیعت کشورمان به جهانیان و عدم وابستگی به درآمد حاصل از نفت است؛ نائل می‌کند.
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با تأکید بر این که شخص رییس جمهور نباید بگذارد بی‌توجهی به قانون بدعت شود، تصریح کرد:ما در موقعیت استراتژیک خاصی در جهان قرار گرفته‌ایم و گسترش گردشگری با تکیه بر اثار مهم تاریخی- فرهنگی-طبیعی موجب تقویت چهره فرهنگی ما در جهان و کشور می‌شود. گردشگری در داخل هم آیین مهر ورزی، دوستی و همبستگی و شناخت اقوام و آداب و رسوم را پایه‌گذاری می‌کند که سنگ بنای تقویت روحیه اتحاد بین مردم کشور است و افزون بر این ثمرات معنوی، با چرخش درآمد آن بین مردم ضمن تقویت اقتصاد غیر متکی به نفت، مردم بیشتر ترغیب به حفظ اثار طبیعی و تاریخی می‌شوند که این خود از تخریب میراث فرهنگی و محیط زیست جلوگیری می‌کند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.