تبرئه حاجتی موج امید را در جامعه ایجاد می‌کند

مسئولان استان در حد انتظار از حاجتی حمایت نکردند/ در کمیسیون اصل 90 پرونده ای که مختص به حاجتی باشد ندیدم

مسئولان استان در حد انتظار از حاجتی حمایت نکردند/ در کمیسیون اصل 90 پرونده ای که مختص به حاجتی باشد ندیدم
عضو فراکسیون امید با بیان این‌که در کمیسیون اصل 90 مجلس پرونده ای که مختص به آقای حاجتی باشد ندیدم، گفت: اگرچه بعضی دوستان صحبت‌هایی را مبنی بر ارجاع پرونده آقای حاجتی به کمیسیون اصل 90 انجام داده اند اما در مرحله نخست وظیفه کمیسیون امور داخلی و شوراها است که باید به پرونده آقای حاجتی بپردازد.
پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب: ۲۲۰۵۴
Share
اسکان نيوز: بهرام پارسایی، عضو فراکسیون امید  با بیان این مطلب افزود: پاسخگویی وضعیت حاجتی بر عهده شورای اسلامی شهر و فرماندار شیراز است.

عضو فراکسیون امید با اشاره به این‌که در رابطه با موضوع مهدی حاجتی تنها دو الی سه نماینده با رسانه‌ها مصاحبه کردند، افزود: حاجتی به عنوان فرد پیگیر حراست از بافت تاریخی شیراز همیشه در کمیسیون اصل 90 حضور پیدا می‌کرد.

نماینده شیراز با بیان این‌که درباره پرونده حاجتی جلسه‌ای را با ریاست جدید دادگستری استان برگزار کردم، افزود:در جلسه‌ای که با ریاست جدید دادگستری استان داشتم دیدگاه جناب موسوی به پرونده حاجتی تنها قضایی است و صیانت از موضوعات قضایی مد نظر وی است.

پارسایی در ادامه با اشاره به حمایت‌های مسئولان و فعالان سیاسی استان از حاجتی، گفت: اقدامات و اظهار‌نظر و واکنش‌های مسئولان استان به خوبی شهادت می‌دهد که کدام یک از مسئولان استان پیگیر موضوع پرونده حاجتی هستند.

نماینده شیراز در مجلس با بیان این‌که « مهدی حاجتی » به عنوان یک نیروی دغدغه‌مند و حقوق شهروندی و پاکدستی شناخته شده است، بیان کرد: صراحت لهجه و بیان حاجتی و بی‌پروا صحبت کردن وی از ویژگی‌های بارز او است.

عضو فراکسیون امید با بیان این‌که زندان رفتن و مسکوت ماندن پرونده حاجتی هیچ امتیازی برای کلیت نظام و قوه قضاییه ندارد، افزود: با توجه به این‌که تعداد زیادی از جوانان و مردم حامیان مهدی حاجتی هستند بنابراین  تبرئه حاجتی می تواند موج امیدی را در میان این مردم استان و کشور ایجاد کند.

پارسایی بیان کرد: زمانی که فردی با اخذ آرا و نظر مردم جواز حضور در شورا را کسب می‌کند بنابراین برای نا‌امیدی حامیان چنین فردی و به حرمت رای اکثریت مردم نیاز است تا مماشاتی در پرونده آقای حاجتی ایجاد شود.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: مسئولان استان و فعالان حوزه سیاسی در حد انتظار از آقای حاجتی دفاع و حمایت نکردند.

وی اعتقاد دارد که عدم مبارزه با مفسدان کلان و بسنده کردن به مفسدان خرد و برخوردهای سیاسی باعث افزایش یاس و ناامیدی در میان مردم می‌شود.

پارسایی با بیان این‌که  حاجتی حقایقی را بیان می‌کند که دیگران نمی‌توانند آن را بازگو کنند، خاطرنشان کرد: مهدی حاجتی  در حد و توان خود از رانت و فساد جلوگیری کرده است.
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.