فساد در ارزشگذاری اراضی طرح گردشگری تنگ تکاب به قیمت 1200 تومان

خطر از سرگیری پروژه تنگ تکاب در "منطقه حفاظت شده خاییز"

خطر از سرگیری پروژه تنگ تکاب در "منطقه حفاظت شده خاییز"
"طرح گردشگری تنگ تکاب" همان طرحی است که عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، برای جفت وجور کردن مجوز محیط زیستی اش در "منطقه حفاظت شده خاییز"، خود شخصا به موضوع ورود کرد و در نامه ای به دو مدیرکل خود در دو استان مربوط به طرح، یعنی خوزستان و کهکیلویه وبویراحمد، نامه ای اداری نوشت و از آنان خواست که در این باره پروژه را مدیریت کنند و دادستان بهبهان طی نامه‌ای دستور توقف عملیات اجرایی طرح گردشگری «تنگ تکاب» در منطقه حفاظت شده خائیز را صادر کرد.
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: ۲۲۰۴۸
Share
به گزارش اسکان نيوز، از بهبهان خبر ‌می‌رسد پروژه گردشگری تنگ تکاب در منطقه حفاظت شده خائیز به پشتوانه برخی مدیران دولتی در حال فعال‌سازی است.

به گفته فعالان محیط زیست و منابع طبیعی خوزستان، تداوم نبرد خرد ورزانه دوستداران وطن در بهبهان تا رسیدن به پیروزی برای حفظ و پایداری این بخش از سرزمین مقدس ایران نیازمند کمک همه فعالان محیط زیست و شبکه ملی تشکل های محیط زیستی کشور است.

به گفته فعالان محیط زیست خوزستان و بهبهان علاوه بر غیر‌قانونی بودن این طرح در منطقه حفاظت شده خاییز که زیستگاه پلنگ، کاراکال و عقاب و ... است ، فساد در ارزشگذاری اراضی طرح گردشگری تنگ تکاب به قیمت 1200 تومان یکی از پرسش ها و مطالبات  اساسی مردم برای پیگیری عاملان این قیمت گذاری ست.

طرح گردشگری تنگ تکاب که با موافقت شخص عیسی کلانتری می رفت تا در قلب منطقه حفاظت شده خاییز مجوز بگیرد به درخواست فعالان محیط زیست و شکایت فعالان محیط زیست خوزستان و دستور دادستان این شهر متوقع شد‌. حالا زمزمه های مبنی بر شروع مجدد طر ح به گوش می رسد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.