ایجاد طرح گردشگری در محور چالوس

ایجاد طرح گردشگری در محور چالوس
شهردار آسارا از ایجاد طرح گردشگری در محور توریستی کرج - چالوس محدوده ری زمین خبر داد.
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۲۹
کد مطلب: ۲۱۹۱۰
Share
اسکان نيوز: محمدباقرآسرایی، شهردار آسارا با اشاره به اهمیت توسعه مکان های اقامتی- تفریحی در جاده کرج- چالوس، اظهار کرد: باید به سمت تکیه بر گردشگری در بخش آسارا و جذب سرمایه‌گذار برای مشارکت در این طرح‌ها و البته با حفظ محیط زیست و جاذبه‌های طبیعی پیش رویم.

وی ادامه داد: در قالب این اقدامات باید ایجاد حداقل دو مکان اقامتی- گردشگری دربخش آسارا را تعریف کنیم؛ چون اکنون ظرفیت‌های خوبی مانند هتل‌های گچسر و دیزین را در جاده کرج- چالوس داریم اما نیازمند توسعه بیشترچنین مکان‌های اقامتی آن هم با کمک و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستیم؛ چون توان دولت از نظر تخصیص اعتبار و هزینه کرد در چنین بخش‌هایی محدود است.

شهردار آسارا با اشاره به اهمیت کار در حوزه توریسم ورزشی در محور کرج - چالوس همانند آن‌چه در سرعین صورت گرفته و آن‌جا را به یک منطقه توریستی - ورزشی در کشور تبدیل کرده است، بیان کرد: به تبع انجام چنین اقداماتی در محور کرج - چالوس موجب رشد اقتصادی و رونق مناطقی مانند بخش آسارا است و به اشتغال‌زایی می انجامد.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضربهره‌برداری خوبی از فرصت‌های توسعه صنعت توریسم و گردشگری در محور کرج - چالوس صورت نگرفته است و به دلیل نبود مجتمع‌های اقامتی- تفریحی در جاده چالوس، مردم زمین‌ها را می‌فروشند و در مقابل ویلاهایی ساخته می‌شود که بحران‌های زیست محیطی به همراه دارد و از سویی موجب مهاجرت مردم منطقه و روستائیان می‌شود.

آسرایی در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد یک طرح گردشگری در محدوده ری زمین محور کرج- چالوس با تاکید بر این‌که از سال ۹۳ پیگیر اجرا چنین طرحی را در این منطقه بوده‌ایم، افزود: امسال به نتایج خوبی رسیده‌ایم و به دنبال این بوده‌ایم که طرحی منحصربه‌فرد انجام شود؛ چون احیاء و ساماندهی بستر رودخانه کرج باید با اولویت حفظ بستر موجود باشد.

وی در ادامه در خصوص این طرح گردشگری که قراراست از شهریور ماه در محدوده ری زمین در محور کرج- چالوس اجرایی شود، توضیح داد: در روزهای آتی تمیز کردن بستر رودخانه در محدوده‌ای که قراراست این طرح اجرایی شود را آغاز می‌کنیم، در مرحله بعدی شروع دیوار ساحلی در آن محدوده را عملیاتی می‌کنیم. 

شهردار آسارا با اشاره به این‌که در کل این پروژه فازبندی است و به یقین با سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی اجرا آن را پیش می‌بریم، توضیح داد: در قالب این طرح که به‌طور تقریبی ۴۰ هزار مترمربع وسعت دارد، ایجاد کمپ‌های گردشگری، مسیرهای تعریف شده پیاده‌روی و جانمایی فضایی باز برای تماشا مسیر رودخانه با حفظ ایمنی مسافران مدنظر قرار داده شده است.

وی در پایان گفت: دراین طرح گردشگری ایجاد فضاهای نمایشگاهی فصلی و جانمایی زمین چمن چند منظوره را خواهیم داشت و جانمایی پد هلی‌کوپتر و ایجاد فضایی ۴ تا ۵ هزار متری برای برپایی نمایشگاه گل را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.